ÖZGEÇMİŞ

1971 Yılında Bartın ili Ulus ilçesi Ulukaya köyünde doğdu. Babası emekli öğretmen, annesi ev hanımı. İlkokulu köyünde tamamladı. Kastamonu Göl Öğretmen Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Mesleği Avukat.

Fazilet Partisi Pendik İlçe Başkan Yardımcılığı, İstanbul Pendik Belediye Meclis Üyeliği, AK Parti Pendik İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu. 23-24-25-26. Dönemler Bartın Milletvekili seçildi. TBMM Adalet Komisyonu Üyeliği, AK Parti Grup Yönetim Kurulu üyeliği, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcılığı ve Siyasi Hukuki İşler Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

TBMM Genel Kurulunda 100’ü aşkın konuşma yaparak, kürsüyü en fazla kullanan Milletvekilleri arasında yer aldı. Vermiş olduğu 34 kanun teklifinden 21’i kanunlaştı. 13’ü ise komisyon ve genel kurul gündeminde bulunuyor. Meclis Araştırma ve Soruşturma Komisyonlarında Başkanvekili ve Sözcü olarak aktif görevlerde bulundu.

TBMM’deki aktif çalışmalarının yanısıra Bartın’da şehir, belde ve köy demeden her noktada hemşehrileri ile buluşmayı hiç ihmal etmedi. Görev yaptığı sürede Bartın’a AK Parti hükümetlerinin avantajlarını yaşattı. 2,5 milyar lira tutarındaki kamu yatırımının Bartın’a kazandırılmasında ve 2,5 milyar lira tutarında yeni yatırımın da programa alınarak inşa aşamasına gelmesinde öncülük etti.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev alan Tunç, evli ve üç çocuk babasıdır.