İL ÖZEL İDARESİ AÇILIŞ TÖRENİ | 2022-06-12

AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ YILMAZ TUNÇ, BARTIN İL ÖZEL İDARESİ’NİN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

Bartın İl Özel İdaresince düzenlenen toplu açılış töreniyle Akçamescit-Çaybükü Köprüsü, beton parke üretim tesisi ve beton santrali ile Akçamescit yeni asfalt plenti ve makine parkuruna alınan yeni araçlar hizmete alındı. Akçamescit'teki törende aynı zamanda engellilere akülü araç dağıtımı da gerçekleştirildi.

Törene Bartın Valisi Nurtaç Arslan, Bartın Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Metin Çetin, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, il yöneticileri, Özel İdare çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Tunç: “Akçamescit-Çaybükü köprüsü yaklaşık 15 köyümüzü ilgilendiren önemli bir yatırım”

 AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz TUNÇ yaptığı konuşmasında “Akçamescit Çaybükü Köprüsü önemli bir yatırım Akçamescit ve Akıncılar, Karahüseyinli, Hacıhatipoğlu, Başoğlu,Bedil,Sülek, Ellibaş, Akmanlar ve civar köylerimize hizmet edecek olan köprünün yapımızı gerçekleştirdik. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya bu köprnün tehlike arz ettiğini, yenilenmesi gerektiğini ifade etmiştik. Sayın Bakanımız gereken desteği verdi. 160 metre uzunluğunda 15 metre genişliğinde ve aydınlatmasıyla birlikte yaklaşık 15 köyümüzü ilgilendiren önemli bir yatırım. Bugünkü fiyatlarla 30 milyona yakın bir maliyeti olabilecek bir yatırım. Hayırlı uğurlu olsun.

“Türkiye’ye örnek bir proje”

Tunç, “İl Özel İdaremizin araç parkı sürekli genişliyor. İş Makinaları, teknoloji geliştikçe, vatandaşlarımıza hizmet etmek için bu makine parkınıda geliştiriyoruz. Eski araçlarımızın yerine yenilerini ilave ediyoruz. Bugün de çok sayıda çöp kamyonlarından, diğer iş makinalarına varıncaya kadar çok sayıda yeni araç Bartın halkımızın hizmetine sunulmuş oldu. Hayırlı uğurlu olsun. Burada bulunduğumuz tesis beton parke tesisi bunun açılışını gerçekleştirememiştik pandemi nedeniyle açılışlarını yapamamıştık. Bu açılışlar Sayın Valimize nasipmiş. Burası Türkiye’ye örnek bir proje. Köylerimizin beton, parke ihtiyacını ve beton asfalt uygulamasına geçti. Türkiye’de sayılı illerden  bir tanesi Özel idare beton asfalt uygulaması burada üretiliyor. Maliyet olarakta en az maliyete Bartın halkına gelen ödenekle daha fazla hizmet ayrılmış oluyor. Bu tesisin kurulmasında gerçekten Genel Sekreterimiz ve önceki Valilerimizin desteği var. Bu tesisimizin yanı sıra BAKKA projesiyle asfalt plentimizi yeniledik. Küresel enflasyondan etkilenmeden bu yatırımların tamamlanmış olması Bartın için bir fırsat oldu.”

Bartın İl Özel İdaremizin engellilerimize yönelik destekleri devam ediyor.

Engellilerimize yönelik her yıl olduğu gibi bugünde akülü araçlar engellilerimizin hizmetine sunulmuş olacak. Özel idaremiz sadece yol yapan, su çalışması yapan, alt yapı yatırımı yapan bir kurum olmaktan artık daha da kendini aşarak engellilerimiz için, sporcularımız için, sosyal politikalar anlamında, sosyal hizmetler anlamında tarımdan, turizme kadar çok çeşitli alanlarda önemli hizmetler üreten bir kurum haline geldi. Buradan hepinize teşekkür ediyorum. Gerçekten Bartın İl Özel İdaresi  en ücra noktada çalışan işçisine varıncaya kadar Valisinden seçilmiş üyelerinden en uç noktadaki iş makinası operatörü ve işçisine kadar örnek bir çalışma sergiliyorlar. Türkiye’de gerçekten gıpta ile gösterilecek çalışma yürütülüyor. Hepinizi tebrik ediyorum, başarılar diliyorum. Bizlerde Ankara’da gerekli olan ödeneklerin aktarılması noktasında her zaman sizlerin hizmetindeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Bakanlarımız hertürlü desteği veriyorlar. Bartın’ımızda halkımızın yaşadığı yerleri daha önemli hale getirebilmek, daha yaşanabilir hale getirmek, her türlü yatırım imkanını onların hizmetine sunabilmek için onlara hertürlü desteği her alanda verebilmek için elemizden gelen gayreti gösteriyoruz.Bundan sonrada inşallah göstereceğiz.

“Bartın’ımız bir saklı cennet”

Bartın’ımız 11 milyar liralık kamu yatırımına sahip oldu. Sel oldu, 3 tane baraj Bartın şehir merkezini sel olmaktan kurtardı. Bartın’ımıza 4 tane baraj kazandırdık. Bartın Üniversitemiz Bartın’ımızın kalkınmasına bir lokomotif oldu. Şuanda hala gelişmesini sürdüren 2 kampüs alanında 18 bin öğrencisiyle bine yakın akademisyen ve çalışanıyla bölgemizde önemli bir eğitim kurumu. Bartın’ımıza turizm yatırımlarıyla 14 sahilimizde uyguladığımız projelerle sahillerimizde özellikle turizmin gelişmesi anlamında da çok önemli çalışmaları Özel İdaremizle birlikte gerçekleştiriyoruz. Bartın’ımız bir saklı cennet ve bu saklı cenneti en güzel şekilde değerlendirmek ve dünyanın her yerinden bu güzellikleri herkesin görebilmesi için imkanları sağlamaya çalışıyoruz.

“Türkiye’ye örnek olan eğitim kurumlarımızı Bartın’a kazandırdık”

Bartın’ımıza eğitim anlamında 41 okul yaptık. Bu 41 okulun önemli bir kısmını Bartın İl Özel İdaremiz ihale ederek bunları hayata geçirdik ve bu projelerimizi de sıradan bir mimariyle değil, dış cepheleriyle gerçekten Türkiye’ye örnek olan eğitim kurumlarımızı Bartın’a kazandırdık. hükümet binaları, kamu kurumlarının hepsini Özel İdaremiz vasıtasıyla Bakanlıklardan aktarılan kaynaklarla gerçekleştirdik. Kamu kurumları anlamında bir eksiğimiz kalmadı. Altyapı anlamında şuanda devam eden yol çalışmalarımız var.

 

KÖYDES’ten bu sene 27 milyon lira, 15 milyon lirada şuanda Sayın Cumhurbaşkanımızdan bir hibe geliyor. Şuana kadar KÖYDES Projesinden bugünkü fiyatlarla 600 milyona yakın bir yatırım gerçekleştirdik. 262 köyümüz var ama bağlısıyla beraber 900 mahallemiz var. Türkiye’de kırsal nüfusu hala yüzde 50’nin üzerinde olan bir iliz. Dolayısıyla kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılamak için bu seferberliği sürdürmenin gayreti içerisindeyiz. Sırf sel nedeniyle AFAD’tan ve diğer Bakanlıklarımızdan 200 milyonu aşkın bir ödenek Bartın’a gönderildi. Bunlarla ilgili çalışmalarda arazide Özel İdaremizin ve DSİ’nin öncülüğünde hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu çalışmalarda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

“Türkiye bütün zorlukları aşan bir ülke”

Ülkemizin kalkınması kesintisiz sürecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Pandeminin etkisiyle küresel enflasyon tüm dünya ülkelerini etkiliyor ama Türkiye bütün zorlukları aşan bir ülke. Her türlü tuzağı milletimizle beraber boşa çıkaran bir ülkeyiz. Küresel etkinin zorluklarında da milletimizi Cumhurbaşkanımızın liderliğinde korumayı hep birlikte başaracağız inşallah.”


Haberler sayfasına dön