KURUCAŞİLE 7.OLAĞAN KONGRESİ | 2020-09-05

AK PARTİ KURUCAŞİLE 7.OLAĞAN İLÇE KONGRESİ MİLLETVEKİLİ TUNÇ’UN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİ

“2023’ÜN  TÜRKİYESİ DAHA GÜÇLÜ OLACAK”

AK Parti Kurucaşile 7. Olağan İlçe Kongresi TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bölge Koordinatörü ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, AK Parti Kurucaşile İlçe Başkanı Mustafa Ergin, İl Genel  Meclisi  üyesi Ayhan Özçelik, AK Parti Bartın  İl Kadın Kolları Başkanı Evren Ayvaz, İl Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Demir, köy ve mahalle teşkilatı mensuplarının katılımı ile gerçekleştirildi.

İlçe Başkanı Ergin, “Kurucaşile büyük yatırımlardan nasibini fazlasıyla alıyor”

Divan başkanlığını bölge koordinatörü ve Kastamonu Milletvekili Metin Çelik’in yaptığı Kurucaşile 7.Olağan kongresinde saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından açış konuşması yapan  AK Parti Kurucaşile İlçe Başkanı Mustafa Ergin, AK Parti’de görev almaktan büyük mutluluk duyduğunu, güçlü bir Türkiye için liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında dimdik durarak sahip çıkmaya devam edeceklerini belirtti. Türkiye’nin şuanda Dünyada parmakla gösterilen bir ülke olmuşsa bunun güçlü bir iktidar sayesinde olduğunu ifade eden Ergin, “Bizde birlik ve beraberlik içerisinde her zaman daima partimizin arkasında olup, yeni hedeflere ulaşmak için çabalarımızı göstereceğiz. Ülkemiz adına gerçekten çok büyük yatırımlara imza atıyoruz. İlçemizde bu yapılan yatırım ve yardımlardan gerçek nasibini fazlasıyla aldı alamaya devam ediyor” Diyerek Kurucaşile ilçesine yapılan yatırımlar için Cumhurbaşkanımıza ve Milletvekili Tunç’a teşekkür etti.

Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın da yaptığı konuşmada, Kurucaşile ilçesinde Belediye Hükümet uyumunun en güzel örneklerini gösterdiklerini belirterek “Kurucaşile’nin gelişmesi için gereken çalışmaları yapmaya devam ediyoruz, bu konuda hükümetimizden, Milletvekilimiz Yılmaz Tunç’tan her zaman destek gördük, kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı da AK Parti davasının önemine dikkat çektiği konuşmasında, bu davaya gönül veren teşkilat mensuplarının millete hizmet yolunda kenetlenerek, daha büyük hedeflere ulaşacaklarını söyledi. Kongrenin tazelenme olduğunu belirterek, yeni yönetime de başarılar diledi.

Tunç “Kongrelerimiz teşkilatlarımıza güç katacak”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’ta kongrede yaptığı konuşmada, kongrelerin siyasi partiler için bir tazelenmek ve kongrelerimizin yeniden teşkilatımıza gücüne güç katmak olduğunu belirterek, kuruluştan buna görev alan tüm teşkilat mensuplarına teşekkür etti. Ahirete intikal eden teşkilat mensuplarına Allah’tan rahmette bulunarak,  yeni yönetime hayırlı uğurlu olsun mesajını iletti.

 

“Salgın bitmiş değil, hükümetimiz gerekli tedbirleri alıyor.”

Milletvekili Tunç, pandemi sürecine riayet edilerek kongrelerin gerçekleştirildiğini maskelerin çıkarılmaması konusunda teşkilat mensuplarını uyararak; “Salgın bitmiş değil! Özellikle büyüklerimiz risk altında, onları korulayalım, temizliğe özen gösterelim, maske ve mesafe kurallarına uyalım. Hükümetimiz, Sağlık Bakanımız, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde tüm kurumlar pandemiyle mücadelede çok büyük emek sarfettiler. Dünyanın Avrupa ülkelerinin bu konuda sağlık sistemi noktasında nerede olduğunu, Türkiye’nin AK Parti ile ne kadar ileriye gittiğini ve sağlıkta Avrupa seviyesinin de üzerinde bir başarı gösterdiğini pandemi sürecinde görmüş olduk. Evet salgın bulaşıcı, bütün dünya ülkeleri bundan muzdarip Türkiye’de bundan etkileniyor. Ölüm oranları en az olan ülke Türkiye. Biz tedbirleri elden bırakmayacağız. Hükümetimizde gerekli tedbirleri alarak vatandaşlarımızın sağlığını korumaya devam edecektir.”Dedi

“AK Parti sıradan bir parti değildir!”

Tunç, “Değerli teşkilat mensuplarımız, AK Partimiz 2001 yılında kuruldu. AK Parti sıradan bir parti değildir! AK Parti üç-beş kişinin kafa kafaya verip bir toplum mühendisliği yapıp biz bir parti kuralım da bir hareket başlatalım da acaba milletten destek alabilir miyiz? Düşüncesiyle masa başında kurulmuş bir parti değildir! AK Parti bir millet harekâtıdır. Türkiye davasıdır. 90’lı  yıllar boyunca o kötü yönetimler koalisyonlar, siyasi ve ekonomik krizler milleti canından bezdirmişti. Millet yeni bir çıkış noktası aramaya başlamıştır. Artık siyasete güvenin  tamamen seviyesinin aşağıya düştüğü, yerlerde süründüğü bir noktada, millet bir lider çıksa da  onun kuracağı partide kenetlensek. Şu Türkiye’yi içinde bulunduğu durumdan kurtarsa dediği bir dönemde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti milletimizin tam desteğiyle kurulmuş ve milletimizle birlikte Türkiye’yi ayağa kaldırmıştır.”

            “ Karşımıza çıkan engelleri milletimizin desteği ile aştık”

Milletvekili Tunç konuşmasının devamında, AK Parti’nin iktidarı devraldığı yıllarda ekonomik krizlerin ardı arkasının kesilmediğini, ülkede yatırımların durduğunu, enflasyon canavarının milleti canından bezdirdiğini, temel hak ve özgürlüklerin kısıtlandığını, düşünce ve inanç özgürlüğünün önündeki engeller nedeniyle başörtüsü ile Üniversiteye gitmek isteyen kız öğrencilerinin yaka paça okulların kapısından çevrildiğini, hastanelerde kuyruklar, 1 yıl sonrasına verilen ameliyat günleri, bıçak paraları, kapısına kilit vurulan fabrikalar, tüm bunlar AK Parti’nin iktidara gelmesi ile sona erdi. Ülkemizin her köşesi yatırımlarla gelişti, Türkiye’nin ilerlemesini kalkınmasını istemeyen, dünyada haklının ve mazlumun sesi olmasını istemeyen içte ve dıştaki şer güçlerin Türkiye’nin AK Parti ile olan kutlu yürüyüşünün önünü kesmek için çok uğraştıklarını, 367 krizi, kapatma davası, gezi olayları, MİT krizi, Mit tırlarının durdurulması, 17-25 Aralık yargı darbesi girişimi ve 15 temmuzda da tarihimizin en karanlık hain darbe girişimi ile karşı karşıya kaldıklarını, tüm engelleri milletimizin desteği ile aşmayı başardıklarını söyledi.

 

 

“Milletin gözünden hiç bir şey kaçmaz.”

Milletvekili Tunç, “Teröre karşıyız, PKK’ya karşıyız diyenler onların siyasi uzantıları ile kol kola girerek birlikte hareket ediyor. Hatta ittifak yapanlar var. Herşey ayan beyan değil mi? Herşey ortada değil mi? Bizi niye HDP ile yan yana tutuyorsunuz? Bizim onlarla ne ilgimiz var? Diyenler AK Parti’yi kazandırmamak için İstanbul’da Ankara’da ve bazı yerlerde birlikte hareket edip sonrada sanki hareket etmiyormuş gibi davrananları millet görüyor. Milletin gözünden hiç bir şey kaçmaz. Önümüzdeki sandık tada inşallah bunların cevabını en güzel bir şekilde verecektir.”Dedi

“AK Parti’den önce vergiler faize giderdi, Şimdi yatırıma”

Yapılan yatırımın büyüklüğüne dikkat çeken AK Parti Bartın Milletvekili Tunç, AK Parti’den önce halkımızdan toplanan 100 liralık verginin 86 lirası faize giderdi. Şimdi ise tam tersi 100 liralık verginin 86 lirası halkımıza yatırım olarak gidiyor. Bartın genelinde olduğu gibi Kurucaşile ilçesine de çok önemli yatırımlar yaptıklarını belirtirken, “Şuana kadar Kurucaşile’de AK Parti’ye oy vermemiş vatandaşlarımızın bu yatırımları görünce artık fikirleri değişecektir. 3.5 km Bolu dağı tüneli 17 hükümet eskitmiş. AK Parti hükümetleri olarak sadece 25 km tüneli Kurucaşile yoluna yapıyoruz. Bartın-Kurucaşile yolunun 1,5 milyar liradan fazla maliyetli bir yatırım. AK Parti’den önce 1 milyar için Ülke olarak işçinin emeklinin parasını ödemek için IMF kapılarında el pençe divan duran bir Türkiye olduğunu unutmayalım. Arasında dağlar kadar fark var. Milletimiz bunun için Recep Tayyip Erdoğan’ı bırakmıyor. Bu farkı gördüğü için lafa değil, icraata bakmaktadır” dedi.

“Onlar birbiriyle didişirken, Biz inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz.”

“AK Partimiz milletimizin refahını artırmak için en ücra köydeki insanımıza kadar şehrinden köyüne beldesine kadar refahı artırmak için gece gündüz Cumhurbaşkanımız liderliğinde Bakanlarımız, Milletvekillerimiz, Teşkilatlarımız ile hep birlikte beraberlik içerisinde, gayret içerisinde çalışmaya devam edecek inşallah.” Diyen Milletvekili Tunç, “Ülkemizde 2023’ e üç yıllık bir süre içerisinde bir seçim havası yok. Türkiye’nin ilerlemesini hazmedemeyenler  ne yapıyorlar istikrarı etkilemek için, ekonominin en önemli unsuru güvendir, güven unsurunu ortadan kaldırabilmek için sürekli bir seçim tartışması, aday tartışması yapıyorlar. Onlar birbiriyle didişirken, Biz inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz.”Dedi.

“Kurucaşile’nin keyfine doyum olmayacak”

Milletvekili Tunç, “2023’ün Türkiyesi Daha Güçlü Olacak, 2023’ün Bartını, Kurucaşilesi çok daha güçlü olacak. 2023’ün Kurucaşile’sine keyfine doyum olmayacak. Niye? Bartın’a 20 dakikalık bir mesafe olacak. Böyle bir ilçede bu güzelliği yaşamak. Ne dedi Cumhurbaşkanımız? Zarafetiyle büyüleyen Kurucaşile! Bunu sadece sözde bırakmadı. Dağları deliyor, tüneller inşa ediyor, viyadükler yapıyor. Ve Kurucaşile’nin zarafetine zarafet katıyor. Buradan şükranlarımızı iletiyoruz.”Dedi.

Kurucaşile İlçe Başkanlığı’na  Mustafa Ergin seçildi

Yapılan konuşmaların ardından faaliyet raporu ve bütçe okunarak oylandı ve yönetimin  ibrası yapıldıktan sonra seçimlere geçildi. Tek liste ile gidilen seçimlerde İlçe Başkanlığına Mustafa Ergin seçildi.

 

 


Haberler sayfasına dön