AMASRA 7.OLAĞAN KONGRESİ | 2020-09-05

MİLLETVEKİLİ TUNÇ AMASRA İLÇE KONGRESİNDE KONUŞTU:

 “FATİH’İN EMANETİ AMASRA’YA DEV YATIRIMLARLA SAHİP ÇIKTIK”

AK Parti Amasra 7. Olağan İlçe Kongresi TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Teşkilat Bölge Koordinatörü ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, İl Başkanı Turhan Kalaycı, Merkez İlçe Başkanı Ümit Aksakal, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Genel  Meclisi  üyesi Bekir Karabacak, AK Parti Bartın  İl Kadın Kolları Başkanı Evren Ayvaz, İl Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Demir, mahalle teşkilatı mensuplarının katılımı ile gerçekleştirildi.

Divan başkanlığını Teşkilat bölge koordinatörü ve Kastamonu Milletvekili Metin Çelik’in yaptığı Kurucaşile 7.Olağan kongresinde saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından açış konuşması yapan  AK Parti Amasra İlçe Başkanı Şenol Rıdvan Sert AK Parti’de kuruluşundan günümüze kadar görev aldığını, görev almaktan onur ve gurur duyduğunu 14 Ağustos 2001 yılında kurulan AK Parti’nin ne şartlarda kurulduğunu iyi bildiğini, bu bilinçte hizmet etmeye devam edeceğini söyledi.

Tunç, “AK Parti’nin kurulduğu yılları hatırlayalım.”

Amasra İlçe Kongresin konuşma yapan TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti’nin kuruluşundan bu yana 19 yıl geçtiğini ve 18 yıldan bu yana da milletimizi desteği ile iktidarda olduğunu ve bütün engellemelere rağmen  millete hizmet ettiğini belirterek, “AK Parti’nin kurulduğu yılları hatırlayalım, temel hak ve özgürlüklerin kullanılmasının zor olduğu, yatırımların durduğu, siyasi krizlerle çalkalanan, ekonomik krizler yüzünden memurun emeklinin maaşlarının ödenemez hale geldiği, esnafın yazar kasaları fırlattığı, insanlarımızın hastane kuyruklarına mahkum edildiği yılları hatırlayalım, işte o günlerde siyasetçiye olan güvenin yerlerde sürüklendiği dönemde milletimiz bir çıkış yolu buldu ve AK Parti’nin kuruluşunu sağlayarak, Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Kadroları iktidara taşıdı.” Dedi.

“ Mazlumun yanında yer almasından rahatsız oldular”

Milletvekili Tunç, “Türkiye’nin kalkınmasından rahatsız olan çevrelerin, Türkiye’nin dış politikada haklının ve mazlumun yanında yer almasından rahatsız olan küresel güçlerin, AK Parti’nin ve Recep Tayyip Erdoğan’ın önünü kesmek için son 10 yıldan bu yana karanlık planları devreye sokmak istediklerini belirterek, devreye sokulmak istenen planları milletimizin desteği ile aşmayı başardık ve kutlu yürüyüşümüzü kesintiye uğrattırmadık” dedi.  

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne millet karar verdi”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni karalamaya dönük tartışmaların kasıtlı olarak sürdürülmek istendiğini belirten Tunç, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi değişikliğine imkan veren Anayasa değişikliğinin meşru olmadığını savunanların millete saygısızlık yaptığını, halkın oyunu meşru görmemenin demokrasi ile bağdaşır bir yönünün olmadığını, bunu yapanların, milletin yönetimde doğrudan söz sahibi olmasından rahatsız olanlar olduğunu söyledi.

“Çeşmi Cihan’a sahip çıktık, çıkmaya devam edeceğiz”

Bartın genelinde olduğu gibi, Fatih Sultan Mehmet’in “Çeşmi Cihan” olarak nitelendirdiği 3000 yıllık tarihi geçmişi bulunan, doğa harikası Amasra’ya bu güne kadar sahip çıktık, çıkmaya devam edeceğiz diyen; Milletvekili Tunç, Amasra Tüneli ve bağlantı yolları bunlardan en önemlisi. 75 milyon lira maliyeti olan Amasra tüneli sayesinde Bartın-Amasra arasındaki ulaşımı kolaylaştırdık, yarım saat süren virajlı yollardan bu gün 5 dakika da Bartın’dan Amasra’ya ulaşılabilen bir konforu sağladık. Amasra Yolcu Limanı, Amasra Adliyesi, Amasra Öğretmenevi, Amasra Kapalı Spor Salonu, Amasra futbol sahası, Amasra Lisesi, Amasra Anaokulu, Horhor ve Kestanelik derelerinin ıslahı, Amasra Müzesinin restorasyonu, Fatih Camii restorasyonu ve çevre düzenlemesi, Kemere Köprüsü onarımı ve restorasyonu, Kale Surlarının onarımı, Amasra Cadde ve meydan düzenlemeleri, Amasra Kaleşah yolunun standardının yükseltilmesi, Amasra derin deniz deşarji, Çakraz kanalizasyon ve derin deniz deşarji, Çakraz ve Avara bölgesindeki dere ıslahları ilçeye kazandırdığımız yatırımlardan bazıları, Amasra İlçe Hastanesini hizmete açtık,  Amasra Hükümet Binası’nı ihalesini gerçekleştirdik. Bundan sonra da Amasra ilçemize yeni projeler kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.   

Amasra İlçe Başkanlığına Şenol Rıdvan Sert seçildi

Yapılan konuşmaların ardından faaliyet raporu ve bütçe okunarak oylandı ve yönetimin  ibrası yapıldıktan sonra seçimlere geçildi. Tek liste ile gidilen seçimlerde Şenol Rıdvan Sert AK Parti Amasra İlçe Başkanı seçildi.

 


Haberler sayfasına dön