YENİ YERLEŞİM YERİ KARARI | 2020-08-28

MİLLETVEKİLİ TUNÇ, KOZCAĞIZ ŞARKÖY, KAPUCUOĞLU VE BOĞAZ MAHALLESİ YENİ YERLEŞİM YERİ İÇİN MÜJDEYİ VERDİ

“ŞARKÖY KÖYÜ, KAPUCUOĞLU VE BOĞAZ MAHALLERİ YERLEŞİM YERİ İÇİN CUMHURBAŞKANI KARARI RESMÎ GAZETE’DE”

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız Baraj Sahasında kalan Şarköy Kapucuoğlu ve Boğaz Mahallelerinin nakledileceği yerleşim yeri ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararı onaylandığını belirterek, Resmî Gazete’de yayımlandığı müjdesini verdi.

Milletvekili Tunç, Kozcağız Barajının kamulaştırma sahasında kalan Şarköy Boğaz Mahallesi’nin kamulaştırılmayan hazineye ait alanda toplu yerleşim yeri talebine ilişkin etüd proje raporu Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygun görülerek onaylanmasının ardından Şarköy Kapucuoğlu ve Boğaz Mahallelerinin nakledileceği yerleşim yeri ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararı onaylanarak, Resmî Gazete’de yayımlandığını Şarköy Boğaz Mahallesi sakinleri köylerine uzak olmayan, tarlalarına yakın Kozcağız Barajının yanında yeni yerleşim yerlerine kavuştuklarını söyledi

Teşekkürler!

Milletvekili Tunç, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Bekir Pakdemirli’ye, Orman Genel Müdürümüz Sn Bekir Karacabey’e, Sayın Valimize, ilimiz yöneticilerine, Orman Bölge Müdürümüz Sn Zekeriya Beyazlı’ya ve teknik ekibe teşekkür ediyorum.”Dedi.

“Köylülerimiz yerlerinden yurtlarından arazilerinden uzaklaşmadan örnek bir köye kavuşacaklar.”

Milletvekili Tunç, “Şarköy Muhtarımız Recai Akduman ve köy halkının yakından takibinde olan önemli bir problemi çözdük. Şimdi sıra TOKİ’nin Köy konut projesinde. Baraj nedeniyle yerleri kamulaştırılan köylülerimiz yerlerinden yurtlarından arazilerinden uzaklaşmadan Örnek bir köye kavuşacaklar.”ifadelerini kullandı.

 


Haberler sayfasına dön