CUMHURBAŞKANI HÜKÜMET SİSTEMİ | 2020-08-10

Bu gün 2000 yıllık Türk tarihinde bir ilkin gerçekleştiği günün yıl dönümü.

10 Ağustos 2014’te Cumhurbaşkanımız Sn @RTErdogan Cumhuriyet tarihimizin 13 yıl süren kesintisiz, en uzun, en başarılı Başbakanlığının ardından halkın seçtiği ilk Cumhurbaşkanımız olarak tarihe geçti.

2014 seçimleriyle, Demokrasinin üzerinde vesayet aracı olarak konumlandırılan Cumhurbaşkanlığı makamı Milli İradenin tam egemenliği altına girdi.

2017 A.Y değişikliğiyle de milletimiz, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine onay vererek Cumhuriyeti ve demokrasiyi güçlendirdi.

Milletimiz 2018 seçimleriyle de Cumhurbaşkanımız Sn @RTErdogan’ı yeniden ikinci kez seçerek aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin uygulamasını da başlattı.

2 yılı aşkın zamandır uygulanan yeni sistem sayesinde ülkemiz; tüm karamsar senaryolar, ekonomik saldırı ve algı yönetimlerine, dış politika sorunlarına, dünyayı sarsan pandemi’ye rağmen gelişme ve kalkınmasını hız kesmeden daha hızlı ve kararlı sürdürmüştür.

Krizler, muhtıralar, terör, darbeler üreten parlamenter sistem yerine demokrasiyi güçlendiren yeni sisteme onay veren aziz milletimize şükran borçluyuz.

Sn Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Cumhur İttifakına destek veren herkese teşekkür ediyoruz.

Nice 10 Ağustoslara inşaallah...


Haberler sayfasına dön