AZERBAYCAN DOSTLUK GRUBU | 2020-06-11

MİLLETVEKİLİ TUNÇ, AZERBAYCAN DOSTLUK GRUBU İLE ONLİNE TOPLANTIDA BİRAYA GELDİ

TÜRKİYE İLE AZERBAYCAN: “BİR MİLLET İKİ DEVLET”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Şamil AYRIM ve yeni seçilen Azerbaycan-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Ehliman EMİRASLANOV ve dostluk grubu üyeleri ile online toplantıda bir araya geldi.

“Türkiye ile Azerbaycan: “Bir millet iki devlet” dolayısıyla kanımız bir, canımız bir, dinimiz dilimiz bir, rahatlıkla anlaşabiliyoruz dolayısıyla dostluk grubu değil kardeşlik grubu desek daha doğru olacak.” Diyen Milletvekili Tunç,Çünkü Azerbaycan’ın derdi bizimde derdimiz, Türkiye’nin derdi Azerbaycan’ın da derdi. Azerbaycan’ın sevinci bizimde sevincimiz, Türkiye’nin sevinci Azerbaycan’ında sevinci. Biz kardeşiz. Dostluk grubu başkanlarımıza bizleri kovid sebebiyle telekonferans yoluyla da olsa buluşturdukları için çok teşekkür ediyoruz. İnşallah yüz yüzede  bir araya gelmek nasip olur inşallah.”

“Azerbaycan ile devam eden önemli projelerimiz var”

Milletvekili Tunç, “Azerbaycan’ın her geçen gün ileriye gitmesi gelişmesi değişmesi bizleri çok memnun ediyor. Azerbaycan Bakü’ye belli aralıklarla iki defa gittim. Her sefer gitmemde de Azerbaycan’ın gelişmesinin kalkınmasını gördüm.            Bundan da çok memnun oldum. Bu nedenle Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Aliyev başta olmak üzere emeği geçen herkese parlamenterlerimize çok teşekkür ediyorum. Türkiye ile Azerbaycan arasında hem tarihsel dostluklar var, hem de şuanda günümüzde devam eden projeler var. Bu projelerde bir bir hayata geçiyor. Ekonomik projeler, enerji projeleri, demiryolu projeleri, bunların her iki ülkenin ekonomik kalkınmasında refahı için çok önemli olduğuna inanıyorum. 28 Mayıs Azerbaycan bağımsızlık günüydü geçen hafta bir kez daha kutluyorum. Azerbaycan seçimlerinin hayırlı olmasını diliyorum. Yeni seçilen milletvekillerimize de hayırlı olsun diliyorum. Kolaylıklar diliyorum. İnşallah hepinizi Türkiye’de en kısa sürede görmek isteriz. Tekrar Şamil Başkanımıza ve Ehliman Başkanımıza ve tüm kardeşlik grubu üyelerimize buradan selamlarımı saygılarımızı sunuyorum.”Dedi.


Haberler sayfasına dön