1998 YILI SELİ | 2020-05-21

MİLLETVEKİLİ TUNÇ, “BARTIN’DA BARAJLAR SAYESİNDE HALKIMIZI SEL KORKUSUNDAN KURTARDIK”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz TUNÇ, 21 Mayıs 1998 yılında yaşanan sel felaketinin yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

Bu gün 21 Mayıs!..

Milletvekili Tunç yaptığı açıklamada; 1998 Sel felaketinin yıl dönümü. Gökırmak, Kocanaz ve Arıt Çaylarının birleşmesi ile oluşan Bartın Çayı’nın taşması sonucu Bartın ilimiz unutamayacağımız büyük bir sel felaketi yaşamıştı.

Aradan geçen zaman içerisinde Bartın’ı taşkın korkusundan kurtaracak yatırımları yapmak AK Parti’ye nasip oldu.

Bartın’a Üç tane baraj yaparak, halkımızı sel korkusundan kurtardık. Kirazlıköprü Barajı ve Kışla Barajlarını tamamladık, Kozcağız Barajı inşaatında sona gelindi son rötuşlar yapılıyor.

  Bartın’da Bartın İl merkezimiz, İlçe, belde ve köylerimizde 39 adet taşkın koruma tesisi inşa ederek; Bartın şehir merkezi ve 49 meskûn mahal ve 3.888 dekar alanı taşkınlardan koruduk. 16 adet taşkın koruma tesisinin de inşaatları devam etmektedir.

Bartın’ımızdaki taşkın riskini azaltan, sel korkusunu gideren büyük yatırımlarda desteğini hiç bir zaman esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Bakanlarımıza, DSİ çalışanlarımıza ve katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz.

Allah ülkemizi ve memleketimizi bu tür felaketlerden korusun.


Haberler sayfasına dön