KISA ÇALIŞMA ÖDENEKLERİ | 2020-05-06

MİLLETVEKİLİ TUNÇ, KISA ÇALIŞMA ÖDENEKLERİNİN ÇALIŞANLARIN HESAPLARINA AKTARILDIĞINI AÇIKLADI

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Koronavirüsle mücadele kapsamında Ekonomik alanda alınan tedbir paketinde yer alan “Kısa Çalışma Ödeneğinin” hesaplara aktarıldığını açıkladı.

Bartın’da 1133 şirket ve işletmede çalışan 8650 kişinin işlemleri sonuçlandırılarak Kısa Çalışma Ödenekleri hesaplarına yatırıldığını belirten Milletvekili Tunç, “ Ülkemizdeki covid-19 salgını nedeniyle üretim ve çalışma faaliyetlerini durdurmak zorunda kalan işçiye ve işverene büyük destek sağladıklarını”söyledi.

4,4 milyon aileye nakdi destek

Milletvekili Tunç, Covid-19 salgın hastalıkla mücadele kapsamında devreye alınan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi desteğinin toplam 200 milyara ulaştığını ifade ederek; 4,4 milyon aileye bin liralık nakdi destek yardımında bulunduğunu, ayrıca destek kapsamına girmeyen ancak bu dönemde gelirini, işini kaybeden vatandaşlarımıza da 1000 lira nakdi yardımın 3.faz yardım desteği kapsamında yapılacağını, bu kapsamda e-Devlet üzerinden başvuruların devam ettiğini açıkladı.

Milletvekili Tunç, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Covd-19 salgınına karşı Ülkemiz her alanda dünyaya örnek olan etkin ve başarılı bir mücadele verdiğini söyledi.


Haberler sayfasına dön