DÜNYA BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ | 2020-05-03

MİLLETVEKİLİ TUNÇ’TAN 3 MAYIS DÜNYA BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ GÜNÜ MESAJI

“ŞİDDETİ TEŞVİK, TERÖR ÖRGÜTLERİNE DESTEK HİÇ BİR DEMOKRATİK HUKUK DEVLETİNDE ÖZGÜRLÜK KAPSAMINDA DEĞİLDİR”

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, “3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Ülkesini seven, demokrasiye inanan, haber veren, eleştiren, görevini hakkıyla yerine getiren tüm basın mensuplarının 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü gününü kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum.”Dedi.

Milletvekili Tunç mesajının devamında “Yalnız şunu da ifade etmeden geçemeyeceğim; CHP,HDP ve ittifak halinde oldukları siyasiler bu günü kutlarken Paris merkezli Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü’nün sözde raporuna atıf yapmaktadırlar;

Türkiye’nin basın özgürlüğünde 180 ülke arasında 157. sırada yer aldığını dillerine dolayan bu kişiler; ülkemizi, demokrasinin d’sinin bile olmadığı 3. Dünya ülkelerinin gerisinde göstererek karalama kampanyasına destek olmaktadırlar.

Dayanak gösterdikleri örgüt, sürekli Türkiye aleyhinde raporlar hazırlayan, başta Avrupa olmak üzere dünyada ülkemiz aleyhine algı oluşturmaya çalışan bir örgüttür.

Türkiye’de 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili tek bir laf etmeyen bu örgüt, 15 Temmuz sonrası darbenin basın ayağını oluşturan FETÖ medyasına ve gazetecilere yönelik açılan soruşturmaları eleştiren bir örgüttür.

Haklarında terörü destekledikleri için soruşturma açılan PKK, DHKP-C, FETÖ yandaşı bir kaç gazeteciyi (zaten tamamına yakını yurtdışında kaçak) örnek göstererek Türkiye’de basın özgürlüğünün olmadığını söylemek bu örgütlere hizmet eden açıklamalardır.

Demokrasilerde yazı yazdığı için kimse soruşturulamaz, sonuna kadar taraftarız. Ancak, Şiddeti teşvik, terör örgütlerine destek olan yazma ve çizmeler hiç bir Demokratik Hukuk Devletinde özgürlük kapsamında değildir.

Ülkesini seven, demokrasiye inanan, haber veren, eleştiren, görevini hakkıyla yerine getiren tüm basın mensuplarının 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü gününü kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum.


Haberler sayfasına dön