KORONAVİRÜSLE MÜCADELE | 2020-04-28

MİLLETVEKİLİ TUNÇ KORONAVİRÜS İLE MÜCADELEYİ DEĞERLENDİRDİ

“TÜRKİYE, KORONAVİRÜS İLE MÜCADELEDE DÜNYADA BAŞARILI, BARTIN DA TÜRKİYE’DE EN BAŞARILI”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile mücadelede “Ülkemiz genelinde bu günkü iyileşen hasta sayısı tespit edilen vakanın iki katını geçti. Vefat sayısındaki azalma da devam ediyor. Test ihtiyacı da yarıya düştü. Türkiye’nin teşhis ve tedavideki başarısı sayesinde tablodaki olumlu gelişme devam ediyor.”Dedi.

“Bartın’da da son iki günden bu yana pozitif vakaya rastlanmadı çok şükür”

Başlangıçtan bu yana 109 pozitif vakadan 4 hemşehrimizin vefat ettiği belirten Milletvekili Tunç, tedavisi devam eden 2’si yoğun bakımda olmak üzere 29 hastamız var, bunlar da iyileşme aşamasında olduğunu söyledi.

“Alınteri döken herkese müteşekkiriz”

Milletvekili Tunç, “Türkiye tedavide kendi algoritmasını geliştirerek, bu hastalığa yakalananların iyileşme oranı dünyada en yüksek olan ülke. Bartın Pandemi hastanemizde de Sağlık Bakanlığımızın ve Bilim Kurulunun hazırladığı rehberi doğrultusunda başarılı bir tedavi süreci yaşanıyor. Bartın bu tabloda #Koronavirüs’le mücadelede en başarılı iller arasında. Bu mücadelede görev alan, emeği geçen, alınteri döken herkese müteşekkiriz. Ramazan sonunda çifte bayram için tedbire devam.”ifadelerini kullandı.


Haberler sayfasına dön