2950 KİŞİLİK YURT İNŞAATI | 2020-04-27

MİLLETVEKİLİ TUNÇ, 2950 KİŞİLİK ÖĞRENCİ YURDU İNŞAATIN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA YETİŞECEĞİNİ AÇIKLADI

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Şiremirçavuş Mahallesinde yapımı devam eden 2950 Öğrenci Kapasiteli Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu inşaatı da tamamlanmak üzere olduğunu belirterek; “5 Bloktan oluşan yurt önümüzdeki eğitim-öğretim yılına yetişecek”Dedi.

“Bartın’a toplam 10.000 Kişi Kapasiteli Öğrenci yurtları kazandırıldı”

Milletvekili Tunç yaptığı açıklamada, “yapımı devam eden ve önümüzdeki eğitim-öğretim yılına hazır olacak 2950 kişilik öğrenci yurdunun hizmete girmesi ile birlikte Bartın’da üniversite öğrencilerinizin barınma sorunu kalmayacak. Ayrıca, Bartın Üniversitesi Kutlubey kampüsünün içerisinde yapımı devam eden 1000 kişilik kız öğrenci yurdunun da kaba inşaatı tamamlandı. Önümüzdeki eğitim-öğretim yılında Bartın’da yurt kapasitemize 3950 kişilik yeni yurt ilave edilmiş olacak, böylece devlet yurdunda kalan öğrenci sayısı 10.000’ne ulaşacak.”Dedi

“İyi ki, yapmışız”

Milletvekili Tunç Koronavirüs ile mücadelede KYK yurtlarının önemine değinerek; “Birileri “betona yatırım” dedi. “Ne gerek var, kiralar düşüyor” dedi. Ama bakın; bu gün Koronavirüs nedeniyle acil ihtiyaçta nasıl lazım oldu. Yurtlarımız öğrencilerimizin Bartın’ı tercih etmeleri ve şehrimizde barınmaları için önemli. Ama, Allah korusun herhangi bir afet, karantina ve benzeri durumunda da birer sigorta. İfadelerini kullandı.


Haberler sayfasına dön