İHALE 1 NİSANDA | 2020-03-11

MİLLETVEKİLİ TUNÇ, KUMLUCA ÇAYI ÇİFT TARAFLI SEDDE İMALATI İHALESİ 1 NİSAN’DA YAPILACAĞINI AÇIKLADI

“KUMLUCA BELDEMİZ TAŞKINDAN KORUNACAK, DAHA GÜZEL BİR GÖRÜNÜME KAVUŞACAK”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kumluca Çayına çift taraflı sedde İmalatı taş alımı ihalesinin 01 Nisan’da yapılacağını belirterek, “Kumluca Çayı taşkın korunma çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte Kumluca beldesinin taşkından korunacak ve beldemiz daha güzel bir görünüme kavuşacak.” dedi.

“İhale DSİ 233. Şube Müdürlüğünce Bartın’da gerçekleştirilecek”

Milletvekili Tunç Kumluca Çayı taşkın koruma çalışmaları kapsamında kalan kısmı içinde DSİ 233. Şube Müdürlüğünce 01 Nisan’da 17 taş alımı ihalesi Bartın’da gerçekleştirilerek, sedde ve istifli taş tahkimatı yapılacağını söyledi.

50.000 ton malzeme teslim edilecek

Milletvekili Tunç “Sözleşme imzalandığı tarihten itibaren işe başlanarak, her gün için idarenin talep ettiği miktarda günde en az 300 ton teslimat olmak üzere en geç 230 takvim günü içerisinde 0,4-2,0 ton katagorisindeki 50.000 ton taş ocak sahasında İdare'ye teslim edilecek.”Dedi.

2 kilometre uzunluğunda olacak

Milletvekili Tunç Kumluca Beldesi’nin içerisinden geçen Kumluca Çayı taşkın koruma çalışmaları kapsamında yapılacak olan sedde ve taş tahkimatı çalışmalarının uzunluğunun 2 kilometre olacağını söyledi.

Milletvekili Tunç, Kumluca Beldesinde Kumluca Çayı yan dereleri taşkın koruma çalışmaları ve Kumluca'nın muhtelif köylerinde taşkın koruma çalışmalarının daha önce tamamladıklarını ifade etti.


Haberler sayfasına dön