KUMLUCA ÇAYI TAŞKIN KORUMA | 2019-12-27

MİLLETVEKİLİ TUNÇ, KUMLUCA ÇAYI ÇİFT TARAFLI SEDDE İMALATI İHALESİNİN 17 OCAK’TA YAPILACAĞINI AÇIKLADI

“KUMLUCA BELDESİ GÜZEL BİR GÖRÜNÜME KAVUŞACAK”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kumluca Çayına çift taraflı sedde İmalatı taş alımı ihalesinin 17 Ocak’ta yapılacağını belirterek, “Kumluca Çayı taşkın korunma çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte Kumluca beldesi güzel bir görünüme kavuşacak.” dedi.

“İhale DSİ 233. Şube Müdürlüğünce Bartın’da gerçekleştirilecek”

Milletvekili Tunç Kumluca Çayı taşkın koruma çalışmaları kapsamında kalan kısmı içinde DSİ 233. Şube Müdürlüğünce 17 Ocakta taş alımı ihalesi Bartın’da gerçekleştirilerek, sedde ve istifli taş tahkimatı yapılacağını söyledi.

70.000 ton malzeme teslim edilecek

Milletvekili Tunç “Sözleşme imzalandığı tarihten itibaren işe başlanarak, her gün için idarenin talep ettiği miktarda günde en az 250 ton teslimat olmak üzere en geç 300 takvim günü içerisinde 0,4-2,0 ton katagorisindeki 70.000,00 ton taş ocak sahasında İdare'ye teslim edilecek.”Dedi.

2 kilometre uzunluğunda olacak

Milletvekili Tunç Kumluca Beldesi’nin içerisinden geçen Kumluca Çayı taşkın koruma çalışmaları kapsamında yapılacak olan sedde ve taş tahkimatı çalışmalarının uzunluğu 2 kilometre olacağını, işin DSİ 233. Şube Müdürlüğünce yapılacağını ifade ederek, Kumluca Çayındaki kalan kısmının taşkın koruma çalışmalarının 1 yıl içerisinde tamamlanacağını söyledi. Milletvekili Tunç, Kumluca Beldesinde Kumluca Çayı yan dereleri taşkın koruma çalışmaları ve Kumluca'nın muhtelif köylerinde taşkın koruma çalışmalarının daha önce tamamladıklarını ifade etti.


Haberler sayfasına dön