ARIT ZİYARETLER | 2019-11-12

MİLLETVEKİLİ TUNÇ ARIT’TA ZİYARETLERDE BULUNDU

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, beraberindeki AK Parti Bartın İl Başkanı Turan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ve bazı teşkilat mensuplarıyla birlikte, Bartın Merkez Arıt’ı ziyaret ederek, esnaflara hayırlı işler diledi, Arıt bölgesi muhtarlarıyla buluştu, devam eden Arıt-Bartın yolundaki çalışmaları inceleyerek çalışanlara kolaylıklar diledi.

 Arıt ve Çevre Köyleri muhtarlarıyla buluştu

Milletvekili Tunç, Arıt’a yaptığı ziyaretler kapsamında Bartın Arıt ve Çevre Köylerinin muhtarları ile biraraya gelerek, Arıt bölgesi muhtarlarına KÖYDES programı başta olmak üzere, hükümetlerinin ve il özel idaresinin bölgeye yönelik çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu. Milletvekili Tunç, Arıt Kapalı Spor Salonu’nun tamamlayarak hizmete açıldığını belirterek,  Arıt ve çevre  köylerine hizmet veren Arıt Aile Sağlığı Merkezi, 112 acil istasyonu başta olmak üzere Arıt çayı  taşkın koruma çalışmalarının tamamlandığını, Arıt'ın kanalizasyon, içme suyu çalışmalarını, alt ve üst yapı çalışmalarını gerçekleştirdiklerini ifade etti.

“Sadece Çöme Boğazı geçişinin maliyeti 100 Milyon TL’yi aşıyor”

Milletvekili Tunç Bartın-Arıt yolu çalışmaları hakkında bilgiler verdiği toplantıda, Bartın-Çöme Boğazı Arıt yolunun en çetin kesimi. Meydana gelen heyelan sonrasında bu kesim için ayrıca ihale yapıldı, fora kazıklarla güçlendirilen yolun bu kesiminde jeoduvarlar yapılarak yol hizmete açıldı, Arıt yolunun sadece Çöme boğazı geçişinin maliyeti 100 Milyon TL’yi aşıyor. Zor arazi şartları nedeniyle çok sayıda menfez, duvar ve sanat yapılarına sahip olan Bartın-Arıt yolu ve Aydın Köyü’ne kadar tamamı kamulaştırma bedelleri hariç 200 milyon TL’yi aşıyor”dedi.

Arıt-Bartın yolu inşaat çalışmaları devam ediyor

 Milletvekili Tunç Arıt-Bartın yolundaki  devam eden inşaat çalışmalarını ziyaret ederek, çalışanlara kolaylıklar diledi. Yaptığı açıklamada Aydınlar-Arıt yolunu tamamlandığını fakat Bartın-Arıt Karayolu çalışmalarında yüklenici firmadan kaynaklanan gecikmeler olduğunu belirterek;  “firmanın iflas etmesi nedeniyle çalışmaların gecikti yeniden yolu ihale ettik fakat mahkeme süreçleri uzadığı için gecikmeler oldu, süreç tamamlandı inşaat çalışmaları yeniden başladı” dedi. Muhtarlar ve Arıtlı vatandaşlar ziyaretlerinden dolayı ve Arıt ve çevre köylerine yapılan yatırımlar için Milletvekili Tunç’a teşekkür ettiler.


Haberler sayfasına dön