KARAÇAY TAŞKIN KORUMA | 2019-11-05

MİLLETVEKİLİ TUNÇ, BARTIN MERKEZ KARAÇAY DERESİ ISLAH ÇALIŞMALARINI ZİYARE ETTİ

“7 MİLYONA MALOLAN TAŞKIN KORUMA ÇALIŞMALARI HIZLA DEVAM EDİYOR”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Merkez Karaçay Taşkın Koruma İnşaat çalışmalarını ziyaret ederek, çalışanlara kolaylıklar diledi.

İnşaat çalışmaları hızla devam eden Bartın Merkez Uzunöz Köyü Karaçay Taşkın Koruma İnşaatını ziyaret ederek çalışmalar hakkında müteahhit firma yetkilisinden bilgi alan Milletvekili Tunç, 6 milyon 985 bin TL ihale edilen Karaçay Deresi Taşkın Koruma çalışmaları kapsamında 3357 m çift taraflı temeli beton kargir taşkın koruma duvarı, betonarme taban kuşakları ve duvar üstlerine korkuluk imalatı ve 3 adet betonarme menfezi yapıldığınıı söyledi.

Milletvekili Tunç, AK Parti iktidarları döneminde DSİ alanında Bartın’a dev eserler kazandırıldığını ifade ederek, Kirazlıköprü Barajı’nı ve Kışla Barajı’nı tamamladık, Bartın İl merkezimiz, İlçe, belde ve köylerimizde 37 adet taşkın koruma çay ve dere ıslahları gerçekleştirdik. İnşaat safhasındaki Kozcağız Barajı ve Ulus Eldeş gölet inşaatlarının taahhüt edilen tarihlerde tamamlanması için çalışmaların titizlikle sürdüğünü, Bartın için çok önemli olan bu dev yatırımları Bartın'a kazandırmak için gerekli hassasiyeti gösterdiklerini söyledi. Bartın’da DSİ yatırımlarında çok büyük eserler ortaya koymanın onurunu yaşıyoruz diyen Milletvekili Tunç, “bu eserlerin Bartın’a kazandırılmasında başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Bakanlarımıza, DSİ bölge ve şube yetkilileri ile tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum" dedi.


Haberler sayfasına dön