KUTLUBEY KAMPÜSÜ | 2019-10-31

MİLLETVEKİLİ TUNÇ, BARTIN ÜNİVERSİTESİ KUTLUBEY KAMPÜSÜ’NÜ ZİYARET ETTİ

“BARTIN ÜNİVERSİTESİ HIZLA BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar Kampüsü’nde Rektör Prof. Dr. Orhan Uzun ile birlikte incelemelerde bulundu.

Milletvekili Tunç ve beraberindekiler Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar Kampüsünde yapımı tamamlanarak hizmete giren Bartın Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Eğitim binası ve açık kapalı spor tesisleri ve inşaat çalışmaları devam eden Bartın Üniversitesi Rektörlük Hizmet Binası inşaatında, Bartın Üniversitesi Kütüphane Binası inşaatında incelemelerde bulundular.

Tercih edilen bir üniversite oldu

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’un Üniversitedeki çalışmalar hakkında bilgi verdiği ziyarette Milletvekili Tunç, Bartın’ı Üniversite Kenti yaptıklarını belirterek, " 2008 yılında kurduğumuz ve 3 fakülteyle eğitim-öğretime başlayan Bartın Üniversitesi, bugün 9 fakülte, 4 yüksekokul, 3 enstitü, 589 akademik, 385 idari personel ve yaklaşık 18 bin öğrencisiyle bugün dev bir üniversiteye dönüştü. Üniversitemizin 1200 dönümlük yeni yerleşke alanında yeni binaları hızla yükselmektedir. Bartın Üniversitemizin merkez kampüsü dışında Ulus ilçemize yüksekokul, Kurucaşile ilçemize de meslek yüksekokulu kazandırdık.  Yeni yatırım ve atılımlarla Üniversitemiz büyümeye devam ediyor” Dedi.

Türkiye’nin en yeşil kampüsü Bartın’da doğuyor

Bartın Üniversitesi'nde 'Sürdürülebilir Yeşil Kampüs' çalışmaları kapsamında birçok yenilik hayata geçiriliyor."Daha yeşil, çevreci ve sürdürülebilir bir kampüs hayatı" çalışmaları kapsamında Kutlubey Kampüsü'nde yetişkin ağaç dikimi çalışmalarını Milletvekili Tunç ve Rektör Uzun birlikte inceledi.

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ziyaretlerinden ve Bartın Üniversitesi’ne verdiği destek ve katkılardan dolayı Milletvekili Yılmaz Tunç’a teşekkür etti.

 

 


Haberler sayfasına dön