AMASRA MENDİREK ONARIMI | 2019-10-22

MİLLETVEKİLİ TUNÇ AMASRA LİMANI MENDİREK İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

“İNŞAAT HIZLA İLERLİYOR, BETON BLOKLAR DENİZE İNDİRİLİYOR”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, beraberindeki Amasra Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol, İl Genel Meclisi Üyesi Bekir Karabacak, AK Parti Amasra İlçe Başkanı Şenol Sert ile birlikte Amasra Limanı Mendirek onarım çalışmalarını yerinde ziyaret etti.

 Beton elemanların dökümüne devam ediliyor

Yaklaşık Maliyeti 39.180.191,64 TL Sözleşme Bedeli 30.734.116,59 TL olan Amasra Limanı Mendirek Onarımı inşaat çalışmalarını ziyaret eden AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 2017 yılı yatırım programına alınarak, ihalesi gerçekleştirilen ve ihale sürecinin ardından 2018 yılı başında sözleşmesi imzalanarak inşasına başlanan Amasra limanı mendirek onarım çalışmalarının hızla devam ettiğini açıkladı.

1500 adet beton blokların denize indirilmesine başlandı

Yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Milletvekili Tunç, 39 milyon proje maliyetli Amasra Limanı Mendirek Onarım işleri kapsamında mendireğe konulacak her biri 22 ton ağırlığında olan ilk etapta 1500 adet beton blokların denize indirilmesine başlandığını açıkladı.

11.000 beton blok imalatı yapılacak

Milletvekili Tunç, “toplam 11.000 beton blok imalatının yapılacağı yeni Amasra mendireği ile eski mendirek arasındaki 30 metrelik boşluk sayesinde dalgaların yolcu limanına taşması engellenmiş olacak, liman korunaklı hale gelecek.”Dedi.

Milletvekili Tunç, dev yatırımlar için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Mehmet Cahit Turhan’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

 


Haberler sayfasına dön