KOZCAĞIZ-KUMLUCA AŞURE | 2019-10-01

MİLLETVEKİLİ TUNÇ KOZCAĞIZ VE KUMLUCA’DA AŞURE ETKİNLİKLERİNE KATILDI

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç Kozcağız ve Kumluca Beldesinde gerçekleştirilen aşure etkinliklerine katılarak, hemşehrilerinin aşure gününü tebrik etti, aşure gününün birlik ve beraberliğe vesile olmasını diledi.

Kozcağız Eskihamidiye ve Şarköy’de aşure etkinlikleri

Bartın’ın köylerinde Aşure geleneği Muharrem ayı boyunca devam ediyor. Milletvekili Tunç, Kozcağız Eskihamidiye Köyü ve Şarköy Boğaz Mahallesindeki Aşure etkinliğine Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, İl Genel Meclisi Üyesi Giray Gülsoy ile birlikte katılarak, aşurenin birlik ve beraberliğin sembolü olduğunu söyledi. Eskihamidiye Muhtarı Hasan Ergül ile Şarköy Muhtarı Recai Akduman ve Köy sakinleri Milletvekili Tunç ve beraberindekilere aşure etkinliklerine katılımlarından dolayı duyduklarını memnuniyeti ilettiler.

Kumluca Beldesi’nde aşure etkinlikleri

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç daha sonra Kumluca Beldesinde gerçekleştirilen aşure etkinliklerine de katılarak, aşure sofrasında hemşehrileriyle buluştu. Milletvekili Tunç’a burada İl Başkan yardımcısı Sercan Ayhan, AK Parti Kumluca Belde Başkanı Necdet Şerbetçi ve belde teşkilatı eşlik etti. Kerbela olayının İslam tarihinde Müslümanların ibret alması gereken bir olay olduğunu belirten Milletvekili Tunç, “Aşure yemeğine baktığımız da farklı tatların biraraya gelerek ortaya güzel bir lezzetin çıktığını, bu da farklılıkların nasıl bir zenginlik oluşturabileceğinin bir göstergesi ve sembolü olduğunu, aşure geleneğinin farklılıklarımız olsa bile kardeşçe huzuru yakalayabileceğimizi bize göstermektedir. Aşure gününüzü kutluyorum” dedi.

 


Haberler sayfasına dön