ELDEŞ BARAJI RÖLEKASYON YOLU | 2019-09-18

MİLLETVEKİLİ TUNÇ, ELDEŞ BARAJI RÖLEKASYON YOLU YAPIMININ İHALE EDİLDİĞİNİ AÇIKLADI

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Eldeş Barajının yapımı nedeniyle su altında kalacak olan Yeniköy ve Güneyören grup yolunun ihalesinin 18 Temmuz 2019 tarihinde DSİ 23. Bölge Müdürlüğünce Kastamonu’da gerçekleştirildiğini belirterek, ihale sürecinin kesinleştiğini ve müteahhit firma ile sözleşme imzalandığını, çalışmalara en kısa sürede başlanacağını söyledi.  

Eldeş Barajı rölekasyon yolu sanat yapıları ve üst yapı işlerinin tamamlanması ile birlikte Yeniköy ve Güneyören köylerimize ulaşımın sağlanacağını belirten Milletvekili Tunç, 4100 km uzunluğundaki rölekasyon yolunun yaklaşık maliyetinin 2 milyon 997 bin lira olduğunu, 2 milyon 620 bin liraya ihale edildiğini ve 1 yılda tamamlanacağını söyledi.

Ulus Eldeş Karaduz Deresi üzerinde inşa edilen ve yüzde 80’i tamamlanan Eldeş Barajının 840.000 m3 kapasiteli olarak inşa edildiğini belirten Milletvekili Tunç, temelden 40 metre yüksek beton gövdeye sahip olacak baraj tamamlandığında yıllık 120.000 m3 içme suyu temin edilerek Ulus İlçemizin ve çevre köylerinin su ihtiyacını tamamen karşılanmış olacağını ayrıca 1000 dekar zirai arazinin suya kavuşacağını söyledi.

 


Haberler sayfasına dön