AYDINLAR AŞURE ETKİNLİKLERİ | 2019-09-17

MİLLETVEKİLİ TUNÇ ARIT AYDINLARDA AŞURE ETKİNLİKLERİNE KATILDI

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç beraberinde AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ve bazı teşkilat mensupları ile birlikte Bartın Merkez Arıt-Aydınlar Köyünde aşure etkinliklerine katılarak, hemşehrilerinin aşure gününü tebrik etti, aşure gününün birlik ve beraberliğe vesile olmasını diledi.

Milletvekili Tunç, Bartın Merkez Arıt Aydınlar Köyünde düzenlenen aşure etikliklerine katılarak, aşurenin birlik ve beraberliğin sembolü olduğunu söyledi. Kerbela olayının İslam tarihinde Müslümanların ibret alması gereken bir olay olduğunu belirten Milletvekili Tunç, “bu gün Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın değişik bölgelerinde çekilen bazı sıkıntılar nedeniyle bu olaydan ders alınmadığını üzülerek görüyoruz, temennimiz bunların bir an önce sona ermesi ve huzur ve barışın hakim olmasıdır. Aşure yemeğine baktığımız da farklı tatların biraraya gelerek ortaya güzel bir lezzetin çıktığını, bu da farklılıkların nasıl bir zenginlik oluşturabileceğinin bir göstergesi ve sembolü olduğunu, aşure geleneğinin farklılıklarımız olsa bile kardeşçe huzuru yakalayabileceğimizi bize göstermektedir. Aşure gününüzü kutluyorum” dedi.

Aydınlar Köyü Muhtarı Cemal Aydın’a ve köy halkına misafirperverlikleri için teşekkür eden Milletvekili Tunç, aşure etkinlikleri sonrası beraberindeki heyet ile birlikte Bartın Arıt Aydınlar Köyünde esnafa hayırlı işler dileklerinde bulundu, hemşehrileriyle çay sohbeti yaptı.


Haberler sayfasına dön