TOKİ KURA ÇEKİLİŞİ | 2019-08-05

MİLLETVEKİLİ TUNÇ TOKİ BARTIN DALLICA KONUTLARININ KURA TÖRENİ YAPILDIĞINI AÇIKLADI

“EV SAHİBİ OLMANIN MUTLULUĞUNU YAŞAYAN HEMŞEHRİLERİMİZE HAYIRLI UĞURLU OLMASINI DİLİYORUM”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın TOKİ konutlarının kura törenin yapıldığını belirterek; ev sahibi olmanın mutluluğunu yaşayan hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum”Dedi.

Aynı mutluluğu ev sahibi olmayan vatandaşlarımızın da yaşaması için çalışmaya devam edeceğiz

“Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Bakanlarımıza ve TOKİ Başkanımız ve yetkililerine teşekkür ediyorum” Diyen Milletvekili Tunç, TOKİ tarafından Bartın Merkez Dallıca’da yapılacak konutlar için TOKİ Emlak Yönetim tarafından kura töreni yapıldı. Kurada 423 aile ev sahibi olmanın mutluluğunu yaşadı. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından 50 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında Bartın Merkez Dallıca’da 2+1 ve 3+1 planda yapılacak 423 konut için Emlak Yönetim tarafında Ömertepesi Spor Salonu’nda Noter huzurunda kura töreni düzenlendi. Aynı mutluluğu ev sahibi olmayan vatandaşlarımızın da yaşaması için çalışmaya devam edeceğiz ”Dedi.

İlk önce şehit ailelerine ardından engelliler ve emekliler için kura çekildi

Toplam 6 bin 140 kişinin başvurduğu projenin kura törenine katılan vatandaşlar, kendilerine çıkacak daireleri meraklı gözlerle bekledi. İlk önce şehit ailelerine ardından engelliler ve emekliler için kura çekildi. Son bölümde ise diğer vatandaşlara kura çekildi. Kurada ismi çıkan vatandaşlar duygusal anlar yaşadı. Ev sahibi olmaya hak kazananlar büyük mutluluk yaşayarak gözyaşı döktü. Sevinçleri gözlerinden okunan hak sahipleri duygularını ifade etmekte zorlanırken; bu mutluluğu ev sahibi olmak isteyen herkesin yaşamasını diledi.

Bartın Merkez Dallıca projesinde konutların 300’ü "2+1", 123’ü de "3+1" nitelikte olacak. Alt gelir grubuna yönelik olan 2+1 konutlar 475 TL’den başlayan taksitlerle yüzde 12, yüzde 20 peşin ve 180, 240 ay vade seçenekleri ile satışa sunuldu. Orta gelir grubuna yönelik olan 3+1 konutlar ise 929 TL’den başlayan taksitlerle yüzde 10, yüzde 20 peşin 120 ve 180 ay vade seçenekleri ile satışa sunuldu.

Milletvekili Tunç Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Bakanlara ve TOKİ Başkanına ve yetkililerine teşekkür etti.


Haberler sayfasına dön