BARTIN ÜNİVERSİTESİ TANITIM | 2019-07-26

BARTIN ÜNİVERSİTESİ TANITIM STANDINI ZİYARET EDEN MİLLETVEKİLİ TUNÇ:

 

“ÜNİVERSİTEMİZ SAYESİNDE BARTIN CANLANDI”

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Üniversitesi tarafından Bartın Cumhuriyet Meydanı’nda üniversite tercihi yapacak öğrencilere danışmanlık desteği vermek amacıyla kurulan standı ziyaret ederek, Üniversite Rektörü Prof.Dr. Orhan Uzun, akademisyenler ve öğrencilerle sohbet etti.

 

Bartın Üniversitesi öğretim elemanlarının, gençlerin tercihlerini bilinçli bir şekilde yaparak geleceklerine yön vermeleri doğrultusunda ücretsiz danışmanlık hizmeti vermek amacıyla Bartın Cumhuriyet Meydanı’nda “Tercih ve Kariyer Günleri” kapsamında kurulan ve 3 gün boyunca açık kalan stantlar yoğun ilgi gördü. Stantları ziyaret ederek öğretim elemanlarından bilgi alanlar arasında şehir dışından ve yurt dışından gelen turistlerde yer aldı. AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’ta standı ziyaret ederek, Rektör Prof.Dr.Orhan Uzun, akademisyenler ve öğrencilerle sohbet etti.

 

Milletvekili Tunç, ziyarette yaptığı açıklamada: “Bartın Üniversitesi şehrimizin en önemli dinamiklerinin başında gelmektedir. Üniversitemiz, Bartın’ın çehresini değiştiren ve yaptığı çalışmalarla bölgesine değer katan bir yapıdadır. Yapılan yatırımlarla her geçen gün daha da büyüyen üniversitemiz, aldığı başarılarla da göğsümüzü kabartmaktadır. Üniversitemiz Bartın’nın kalkınmasında lokomotif rol üstlenmektedir. Gerek ilimizin eğitim kalitesinin artmasında gerekse de şehre sağladığı ekonomik fayda sayesinde Bartın canlanmıştır. Üniversite kurulmadan önceki Bartın ile bu günkü Bartın’ı kıyasladığımızda Bartın şehri Üniversite ile birlikte canlanmıştır. Bu noktada gösterdiği yoğun gayretlerden dolayı başta Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun olmak üzere tüm öğretim elemanlarını tebrik ediyor, başarılarının artarak devamını diliyorum.” Dedi.Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun da AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’a standlarını ziyaret etmesinden dolayı memnun olduklarını belirterek, Üniversitenin kuruluşundan gelişimine kadar gösterdiği desteğe teşekkür etti.

 

Öğretim elemanlarını gösterdikleri gayret dolayısıyla tebrik eden Prof.Dr. Uzun; “Bulunduğu şehirden başlayarak, bölgesinin ve ülkesinin kalkınmasına değer katan Üniversitemiz, gençleri yetiştirme noktasında da başarılı bir konumda bulunmaktadır. Üniversitemiz, sürdürülebilir bir anlayışla akademik gücümüzle ve öğrencilerimizle birlikte geleceğe doğru yorulmadan yürümektedir. Bilimsel çalışmalarla da adından söz ettirmeyi başaran Bartın Üniversitesi, uluslararası yayın sıralamasında en hızlı yükselen üniversite olmuştur. Verdiği kaliteli eğitim ve kurduğu sıkı bağlar neticesinde öğrencilerimizin hep yanında olduk ve olmaya devam diyoruz. Tercih yapacak öğrencilerimizi şimdiden tebrik ediyor, Bartın Üniversitesi ailesine katılmalarından mutluluk duyacağımızı içtenlikle belirtmek istiyorum. “dedi.
 


Haberler sayfasına dön