15 TEMMUZUN 3.YILDÖNÜMÜ | 2019-07-16

MİLLETVEKİLİ TUNÇ 15 TEMMUZUN 3.YILDÖNÜMÜNDE DE BARTIN HALKIYLA BİRLİKTE  YİNE  MEYDANLARDAYDI

 15 TEMMUZ BİR DARBE GİRİŞİMİNDEN ÖTE BİR İŞGAL GİRİŞİMİDİR”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklere katıldı. 15 Temmuzun 3.yıldönümünde toplanan Bartın halkına hitap eden Milletvekili Tunç,  15 Temmuz'un bir darbe girişimi olmadığını bir işgal olduğunu belirterek, “15 Temmuz'a bir darbe girişimi demek hafif kalır. 15 Temmuz bir darbe girişiminden öte bir işgal girişimidir. Dış güçlerin, güçlenen Türkiye'yi hazmedemeyenlerin, ülkeyi hedeflerinden alıkoymak isteyenlerin, Türkiye olduğu için Orta Doğu'da kendi emellerini gerçekleştiremeyeceğine inanların planıyla içimizdeki hainleri kullanarak Türkiye'nin yönetimini değiştirme çabasıdır.” Dedi

15 Temmuz Şehidinin ailesine ve kabristanına ziyaret 

15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. Yılı dolayısıyla Türkiye Büyük Millet Meclisindeki özel oturuma katılan Milletvekili Tunç daha sonra da Bartın’daki 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinliklerine katıldı. Milletvekili Tunç, ilk olarak 15 Temmuz gecesi, Gölbaşı özel harekat camiinin din görevlisi iken darbeci hainlerin bombaları altında 51 polisimiz ile birlikte şehit olan Mustafa Yaman’ın Kumluca Çubuklu’daki mezarını ziyaret ederek, burada düzenlenen mevlid programına katıldı, şehidin ailesini ziyaret ederek, bir kez daha taziyelerini iletti.

15 Temmuz milletimizin kahramanlık destanıdır

  15 Temmuz şehitlerimiz ve gazilerimiz için düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik yürüyüşüne katılan Milletvekili Tunç İl protokolü de vatandaşlarla birlikte bir kez daha demokrasi  nöbeti tuttu. Yaptığı Konuşmada "15 Temmuz sizlerin destanıdır diyerek; “3 yıl önce bu Cumhuriyet Meydanında sizlerle birlikte nasıl bir mücadele sergilediğimizi daha dün gibi hatırlayalım. Önce "Boğaz Köprüsünü işgal ettiler" dediler. "Bir terör saldırısı mı var? Ne oldu?" deyip anlamaya çalışırken dakikalar geçti o dönem ki Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, "Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde asker kılığına girmiş bir grup teröristin kalkışması var. Bunlardan hesap soracağız ve vur emri verdik" dedi. Daha sonra Devlet Bahçeli çıktı "Hükümetin yanındayız" dedi. Bu ülkenin lideri, bu millete büyük hizmetler yapmış liderimiz Recep Tayyip Erdoğan nerede diye merak ederken liderimiz çıktı cep telefonu bağlantısıyla "Ben bu milletin üzerinde hiçbir güç tanımadım. Bu işgali halkımızla birlikte durduruyoruz. Haydi meydanlara! ”Dedi.

 Hep beraber meydanlara indik

Tunç konuşmasının devamında “Milletimiz ona güvendi, o da milletine güvendi. Hep beraber meydanlara indik. Tankların önünde duranlar, hatta tankların altına yatanlarımız oldu. O helikopterlerin altına yatıp kurşunlananlarımız oldu. Kurtuluş Savaşında bile düşman Türkiye Büyük Millet Meclisine bomba atmayı bile düşünmemişti. Ama Türk Silahlı Kuvvetlerinin içinde bulunan asker olmayıp yabancı devletlerin maşası olan FETÖ terör örgütü mensupları milletin kalbine Meclise bomba attılar. Meclise 3 tane bomba atıldı, orada yaralanan  milletvekillerimiz oldu. Ardından bir haber geldi. Gölbaşı’ndaki özel hareket polislerimizin olduğu yere, 50 polisimizin üzerine hainler bomba yağdırmış. 50 polisimizin orada şehit olduğunu öğrendik.”Dedi

 Şehitlerimizin emanetine sonuna kadar sahip çıkacağız

Milletvekili Tunç, “Bu polislerimize din görevliliği yapan bizim hemşerimiz Kumluca Çubuklu Köyünden Mustafa Yaman hocamız da şehit oldu. 251 şehidimizden bir tanesi de Mustafa Yaman şehidimizdir. Onların emanetine sonuna kadar sahip çıkacağız. Bartın’dan yine gazimiz Sabri Gündüz, geçen sene gazilerimiz buradaydı. Sabri Gündüz Bartın’dan Gençali Köyü'nden İstanbul’da ikamet ediyor. Haberi aldığında Boğaz Köprüsüne ulaşıyor. Orada hainlerin hedefi alıyor. Yaralanıyor, hastaneye kaldırılıyor. Bacağı 45 kere ameliyat olduktan sonra kesilmek zorunda kalıyor. Şuanda vatan ve millet uğruna bir organını feda etmiş durumda. İşte böyle gurur duyacağımız hemşerilerimiz var.”Dedi.

 Dış güçlerin isteği; iç çatışma, iç savaştı

251 şehidimiz ve 2094 gazimizin emanetine sahip çıkmak için çok çalışacağız.Diyen Milletvekili Tunç, “ Bir daha bu ülkede 15 Temmuz gibi karanlık gecelerin yaşanmaması için çok çalışacağız. 15 Temmuz'u unutmayacağız. 15 Temmuz işgaline neden olan sebepleri unutmayacağız. 15 Temmuz eğer başarılı olsaydı, 16 Temmuz sabahı Türkiye bir kan gölüne dönüyordu. Dış güçlerin isteği bir iç çatışma, bir iç savaştı. "Türk milleti Suriyeliler gibi vatansız olsun, Türkiye'yi ele geçirelim" diyorlardı. Ama milletimiz buna müsaade etmedi ve hiçbir zaman da etmeyecek. Bu milletin birlik ve beraberliği daim olduktan sonra, bayrak ve istiklal sevdası olduktan sonra hiçbir şer güç, şer şebekesi ve dış güçler ülkemiz üzerinde karanlık planlar üretemeyecektir.”Dedi.

 Şehitlerimize ve gazilerimize şükranlarımızı borçluyuz

Milletvekili Tunç, “15 Temmuz eğer başarılı olsaydı dış güçler, FETÖ terörist başını mensuplarını ve Pensilvanya'da besleyenler ve onun arkasındaki devletler başarılı olsaydı bugün Suriye'nin kuzeyinde, Türkiye'nin güneyinde bir terör devleti kurulmuş olacaktı.”Diyerek; Afrin'e niye girdik? Fırat Kalkanı Harekâtını niye yaptık? Bize bunları yaptırmayacaklardı. Kurulan bu terör devleti Türkiye'nin başına bela olacaktı. İşte bunları milletimiz sayesinde önledik. 15 Temmuz'da milletimizin Cumhurbaşkanımızın mesajıyla meydanları doldurmasıyla, tankların önüne siper olmasıyla önledik. Bu nedenle başta 251 şehidimize ve 2094 gazimize şükran borçluyuz. Ülkesine sahip çıkan bu aziz milletin bir ferdi olmaktan gurur onur ve duyuyoruz”Şeklinde konuştu.

15 Temmuz'u hiçbir zaman unutmayacağız

15 Temmuz'u hiçbir zaman unutmayacaklarını belirten Milletvekili Tunç, “15 Temmuz artık Demokrasi ve Milli Birlik Günü. Keşke şu Milli Birlik Gününde her düşünceden insanımız, siyasetçimiz, milletvekillerimiz burada olsaydı ve birlik ve beraberliğimizi dünya ya daha kuvvetli bir şekilde gösterebilseydik.”Dedi. Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisindeki özel oturumunda herkes duygularını ifade ettiği ifade eden Milletvekili Tunç, “Ancak bazı seslerin hala farklı sesler çıkardığını görüyoruz. Oysa bağımsızlık, bayrak, ezan, vatan dediğimizde tek ses olmalıyız. Tek ses olmaya, bir olmaya, iri olmaya, diri olmaya var mıyız? İfadelerinde bulundu.

 Milli sanayimizi, milli savunma sistemlerimizi güçlendirdik

Milletvekili Tunç, “Allah ezanları, selayı bu ülkeden esirgemesin Bir daha bize istiklal Marşı yazdırmasın. 15 Temmuz gibi karanlık geceleri bir daha ülkemize, çocuklarımıza yaşatmasın. Ülkemizi hep var etsin. Bayrağımızı yükseklerde en güçlü dalgalandırsın. Türkiye'yi dünyanın en güçlü ülkelerinden bir eylesin.”Diyerek; İşte onun için milli sanayimizi, milli savunma sistemlerimizi güçlendirdiklerini söyledi. Ülkemizin güvenliği için ne gerekiyorsa yapıyoruz.  Diyen Milletvekili Tunç, Milletimizin güvenliği için" S-400 alamazsın" diyenlere, "Hayır alırız" diyoruz. Ülkenin üzerinde 600 kilometre yükseklikte uçan ve üzerinde bomba taşıyan uçakları vurabilecek savunma sistemlerini kuruyoruz. Bundan sonra Türkiye milletimizin menfaatleri için, ülkemizin daha ileriye gitmesi için, milletimizin her bir ferdinin refahının alım gücünün artması için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde bizler, herkes bu millete şükran borcunu ödemek için gayret içerisinde olacağız. Buradan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Kurtuluş Savaşında, Çanakkale Savaşında şehit olan, bugüne kadar vatan uğruna şehit olan tüm şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize de şükranlarımızı sunuyorum."Dedi.


Haberler sayfasına dön