DOĞA TURİZMİNİ GELİŞTİRİYORUZ | 2019-07-03

MİLLETVEKİLİ TUNÇ: “BARTIN’DA DOĞA TURİZMİNİ GELİŞTİRECEK YATIRIMLARA İMZA  ATMAYA DEVAM EDİYORUZ”


AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Küre Dağları Milli Parkı’nın Bartın Arıt bölgesinde yer alan Karadere Vadisi Tur Güzergahı Yapım İşi ihalesinin 11 Temmuz 2019 tarihinde Tarım ve Orman Bakanlığı 10. Bölge Müdürlüğünce gerçekleştirileceğini açıkladı.

Bartın’ın deniz, tarih, kültür ve doğa turizmi açısından önemli bir potensiyele sahip olduğunu belirten Milletvekili Tunç, bu potansiyeli harekete geçirmek için gerçekleştirdikleri yatırımlara devam ettiklerini bu kapsamda Küre Dağları Milli Parkı’nın Bartın Arıt bölgesinde yer alan 8 kilometre uzunluğunda Karadere Vadisi Tur Güzergahı Yapım İşi ihalesinin 11 Temmuz 2019 tarihinde Tarım ve Orman Bakanlığı 10. Bölge Müdürlüğünce gerçekleştirileceğini açıkladı.

Karadere Vadisi Tur Güzergahının, Tampon bölgede yer alan Çöpbey’de başlayan Milli Park sınırları içinde Karadere Vadisi boyunca devam edip Bacakkoptu mevkiine ve Başköy-Karapınar çayırı tur güzergahı ile birleşen, daha sonra Karapınar Çayırında son bulan tur güzergahı olduğunu belirten Milletvekili Tunç, Bu güzergahın, dere vejetasyonunun gözlemlenebildiği, yaban hayatı özelliğine sahip, ibreli ve yapraklı ağaç ve çalı gruplarının oluşturduğu kompozisyonlarla görsel peyzaj değerleri bakımından da zengin bir parkur olduğunu söyledi.

 


Haberler sayfasına dön