İSTANBUL SEÇİMLERİ | 2019-06-24

İstanbul halkının tercihine saygı duyuyoruz. 
Bu, demokrasinin gereğidir.

25 yıldır İstanbul’da, 17 yıldır da Türkiye’de yapılan tüm seçimlerde hezimete uğrayan CHP’ye gönül verenlerin uzun yıllar hasret kaldıkları sevinci İstanbul seçimleri ile yaşamalarını normal karşılamak gerekir.

AK Parti kazandığında “demokrasi sandıktan ibaret değildir” diyenlerin, “halkın iradesi kazandı” diyerek, kendileri kazanınca demokrasi, kendileri kazanamayınca ise halkı aşağıladıkları da bir gerçektir.

CHP adayının kampanya süresi içerisinde sistematik şekilde yalan üstüne yalan söylediği gerçeğini kimse saklayamaz.

Teşekkür konuşmasında bile kutuplaştırıcı, ötekileştirici dilinden vazgeçmedi. Kucaklamadan bahsederken, “artık ahlaksızlık yok, artık israfçılık yok, herkes konuşacak” diyerek karşı tarafı ahlaksızlıkla, yolsuzlukla, israfla, dikta ile suçlamaya devam eden bir kişinin “kucaklama” sözünde ne kadar samimi olduğuna inanmak zor.

Daha teşekkür konuşmasında “beni engellerseniz” diyerek Şimdiden başarısızlığın mazeretini de kamu oyu İle paylaşmış olması manidardır.

Son 17 yıldır tecelli eden milli iradeye saygı duymayanlara inat biz sonuca saygı duyarız. Olanda hayır vardır deriz.

Ak Partililer olarak bize düşen,
İstanbullu seçmenin mesajını; doğru okumak, doğru anlamak, gereğini doğru yapmak ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan etrafında daha da kenetlenerek yolumuza devam etmektir.

İstanbul’u CHP’den alarak, susuzluktan, çöpten, çukurdan, çamurdan, pis havadan kurtarıp dev yatırımlarla tanıştıran Recep Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım’dır.

Türkiye’yi de 17 yılda her türlü engelleme girişimine rağmen 4 kat büyüten, dünya projelerini hayata geçiren, halkının refahını artıran AK Parti’dir. Bu nedenledir ki, milletimiz demokrasi tarihimizde ilk kez bir siyasi partiyi kesintisiz 17 yıldır tek başına iktidarda tutmuştur. Dünya demokrasilerinde bu başarının başka bir örneği yoktur.

Aynı zamanda bu gün 24 Haziran. Geçtiğimiz yıl bugün gerçekleştirdiğimiz Cumhurbaşkanlığı Seçimi ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişimizin 1. yılı. Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan Cumhuriyet tarihimizin en uzun süreli 13 yıllık Başbakanlık görevinin ardından 2014’te halk tarafından seçilen ilk Cumhurbaşkanı olmuş, 24 Haziran 2018 seçimleri ile birlikte de yeni Hükümet sisteminin Başkanı, ard arda iki kez halkın teveccühüne mazhar olarak yeniden Cumhurbaşkanı seçilmiştir. Hatırlayalım, geçen yıl ki seçimlerin ardından CHP lideri tebrik etmeyi bırakın, O’na ve O’nu seçen millete hakaretler yağdırmış, “neden tebrik edecekmişim” demiştir. İşte Aradaki fark budur.

Şimdi önümüzde seçimsiz bir 4 yıl var. İstikrar üreten, herkesin işine koyulduğu yeni dönemde, milletimizin her türlü sorununa çare olacak projelerle ülkemizi her alanda 2023 hedeflerine ulaştırmak için Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gece gündüz çalışacağız.

Durmak yok yola devam.


Haberler sayfasına dön