III.AR-GE PROJE PAZARI | 2019-04-26

Bartın Üniversitesi ‘lll.Ar-Ge Proje Pazarı’ programına katıldık, İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca’nın konuşmacı olduğu etkinlikte dereceye giren proje sahiplerine ödüllerini takdim ederek, başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ettik.

 


 En iyi projeler ödüllendirildi
 
Ödül törenine Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca ile birlikte İl yöneticileri, iş insanları, proje pazarı katılımcıları, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.
 
Üniversitemizin Ar-Ge ve yenilik bilincinin yaygınlaşması, proje hazırlama ve geliştirme kültürünün oluşması, finansman ve altyapı sıkıntısı ile uygulanamayan önemli projelerin ilgili kişi ve kuruluşlar ile buluşturulması amacıyla gerçekleştirdiği III. Ar-Ge Proje Pazarı ödül töreni gerçekleştirildi.  İki gün süren etkinlik kapsamında 33 farklı il ve yurt dışından gönderilen 204 proje arasından yapılan değerlendirmeyle en başarılı proje sahiplerine ödülleri verildi.
Üniversitemiz III. Ar-Ge Proje Pazarı’nın birincisi “Askeri Uygulamalar İçin Yüksek Performanslı Hibrid Yakıt Hücresi Tasarımı” projesiyle Erhan Demircioğlu’nun oldu.

İkincilik ödülü ise “Polimerik Yan Dal Oluşturma Stratejisi ile Lipaz Proteininin Böcek İlacı Kontrollü Salımı için Modifikasyonu” adlı projeyle Nazan Gökşen’e ait çalışmaya verildi.

Dilek Çökeliler Serdaroğlu’un hazırladığı “Nanoteknoloji Uygulamaları İçin Yerli Üretim Nanopartikül Sentezleme Cihazı: Nanodevıce” adlı proje ise üçüncülük ödülü almaya hak kazandı. 

Haberler sayfasına dön