ŞARIKAMIŞ ŞEHİTLERİMİZİ ANDIK | 2019-01-07

MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMINA KATILDI

“ŞEHİTLERİMİZİN EMANETİNE SONUNA KADAR SAHİP ÇIKACAĞIZ”

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen Sarıkamış Şehitleri Anma programına katıldı, Sarıkamış şehitleri için yürüdü.

Bartın’da da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen Sarıkamış Şehitleri Anma yürüyüşü,  Bartın Cumhuriyet Meydanından başlayıp Bartın Şehitliğinde sona eren yürüyüşe Bartın Valisi Sinan Güner, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fahri Fırıncı başta olmak üzere Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Yavuz Selim Kapancı, AK Parti Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz, AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı,  İl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir, Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altunok ve vatandaşlar katıldı.

“Bu ülkede özgürce yaşayabiliyorsak, bu şehitlerimizin ve gazilerimizin sayesindedir.”

Cumhuriyet Meydanındaki anma töreninde yaptığı konuşmada şehitlerimizin emanetine sonuna kadar sahip çıkacaklarını vurgulayan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç,  “104 yıl önce Allahüekber Dağlarında vatan ve bayrak uğruna donarak canlarını feda eden Sarıkamış şehitlerini anmak için burada toplandık. Biz bu ülkede özgürce yaşayabiliyorsak bu şehitlerimizin ve gazilerimizin sayesindedir. Onlara bir kez daha minnetimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. Sarıkamış bizim tarihimizde çok önemli bir olay. Donarak şehit olan vatan evlatlarını bir kez daha rahmetle anıyoruz. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve bu vatan için şehit olan tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, şükranla, minnetle anıyoruz. Şehitlerimizin emanetine sonuna kadar sahip çıkacağız. Onların emanetine sahip çıkmak elbette ki çok çalışmakla mümkün. Çocuklarımızı, gençlerimizi iyi yetiştirmekle mümkün.  Türkiye dünyanın en güçlü ülkeleri arasında yerini aldığında şehitlerimizin emanetine de sahip çıkmış olacağız” dedi.

Bartın Valisi Sayın Sinan Güner’in konuşmasının ardından Cumhuriyet meydanından başlayıp Bartın Şehitliğinde biten yürüyüşün sonunda şehitlikte Kuran-ı Kerim tilaveti de gerçekleştirildi.

 

 

 

 

Haberler sayfasına dön