KOZCAĞIZ BARAJI İNŞAATI | 2018-11-28

MİLLETVEKİLİ TUNÇ, KOZCAĞIZ BARAJI’NDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR !

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız Beledimizin dev projelerinden Kozcağız çayı üzerine inşa edilen Bartın il merkezini ve Kozcağız Beldesini taşkın zararlarından koruyacak olan Kozcağız Barajı inşaatında çalışmaların hızla devam ettiğini açıkladı.

Kozcağız Beldesinde, Kozcağız çayı üzerine inşa edilen Kozcağız Barajı inşaatı hakkında açıklamalarda bulunan Milletvekili Tunç,Kozcağız Barajı sulama ve taşkın koruma maksatlı olarak inşa ediliyor.  Kozcağız Barajı tamamlandığında Bartın il merkezini ve Kozcağız beldesini taşkın zararlarından koruyacak, Bartın’da toplam 24 bin 600 dekar zirai alanın sulanması için gereken suyun depolanmasını sağlayacak.” Dedi.

Milletvekili Tunç, Depolama hacmi 46 milyon m3 ve  kret uzunluğu 274 metre, temelden yüksekliği 54 metre olacak olan  Kozcağız Barajı’nın inşaat çalışmalarının 2019 yılında tamamlanması planlanıyor. Baraj inşaatında derivasyon tüneli tamamlandı, su derivasyon tüneline çevrildi. Dolusavak betonu, menba ve mansap batardolarında imalatlar devam ediyor. Barajın gövde inşaatına da başlandı. Barajdan geçen Kumluca yolu geçişinin inşaat çalışmaları hızla devam ediyor.” Dedi.

Milletvekili Tunç, Bartın’da her alanda olduğu gibi DSİ yatırımlarında da çok büyük eserler ortaya koymanın onurunu yaşadıklarını belirterek, bu eserlerin Bartın’a kazandırılmasında başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen Bakanlarımıza, DSİ bölge ve şube yetkilileri ile tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum dedi.   

Haberler sayfasına dön