KOZCAĞIZ'DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ | 2018-11-24

MİLLETVEKİLİ TUNÇ KOZCAĞIZ’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİNE KATILDI

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç Kozcağız Belediyesi tarafından Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte öğretmenlerle buluştu.

Karaman; emekleriniz, engin sabırlarınız için çok teşekkür ediyorum.

Kozcağız Belediyesi Terminal sosyal tesislerinde düzenlenen yemekli programa, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, İl Başkan Yardımcısı Giray Gülsoy, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Kadın kolları teşkilatı, Okul Müdürleri ve Kozcağızda görev yapan Öğretmenler ve aileleri katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan program,  öğrencilerinin etkinlikleri ile devam etti. Etkinlikte Milletvekili Yılmaz Tunç ve Belediye Başkanı Mustafa Karaman Öğretmenlere hediyelerini takdim etti.

Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, yaptığı konuşmada; “Saygı değer öğretmenlerim, kutsal bir vazifeyi icra ediyorsunuz. Sizler, ailelerimizin size emanet ettiği çocukları yetiştiriyorsunuz. Her birinize hizmetleriniz, emekleriniz, engin sabırlarınız için özellikle teşekkür ediyorum. Katılımlarınızdan dolayı siz değerli öğretmenlerime ve kıymetli ailelerinize ve tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum.” Dedi.

Milletvekili Tunç; “Bende öğretmen çocuğuyum.”

Öğretmen Günü kutlama etkinliklerinde konuşan Milletvekili Yılmaz Tunç, “Öğretmenler Gününde böyle anlamlı bir günde belediye başkanımız sizlerle bizleri aynı sofrada buluşturdu. Böyle anlamlı günde öğretmenlerimizi hatırladığı için Belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Öğretmenler gününüzü kutluyorum ve umarım nice öğretmenler gününde daha güzel kutlamalar yaparız, bu birlikteliği devam ettiririz. Sizlere görevlerinizde sağlık dolu, başarı dolu günler diliyorum. Öğretmenlerimiz sadece 24 Kasımlarda değil her zaman hatırlanması gereken meslek gurubu. En kutsal mesleğin sahipleri. Hz Ali “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.” Diyor.  Hangi meslek için böyle bir söz var. Yok. Öğretmenlik için bu denli mana ifade eden bir sözü söyleyen Hz Ali’nin sözü her şeyi ifade ediyor. 24 Kasım Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e baş öğretmenlik verildiği gün. 24 Kasım 81 yıldan beri öğretmenler günü olarak kutlanmaya devam ediyor. Ben bir öğretmen çocuğuyum. Sizlerden biriyim.” Şeklinde konuştu.

Fiziki kalkınma önemli asıl önemli olan çocuklarımızı geleceğe hazırlamak

Eğitim alanında Kozcağız Beldemize güzel hizmetler verdik diyen Milletvekili Tunç, “Ahmetler İlkokulu’na yeni bina yaptık. İmam Hatip Ortaokulunu yaptık. Kozcağız Anaokulunu yaptık şimdi ikincisini inşaa ediyoruz. Kozcağız’a Endüstri meslek lisesi kazandıracağız. 16 derslikli iki tane atölyesi olan Endüstri meslek lisesini yatırım programına alındı. Bizler hükümet olarak fiziki anlamda hizmet ediyoruz. Sizlerde eğitim alanında Kozcağız Beldemize çok güzel hizmetler veriyorsunuz. Fiziki kalkınma önemli asıl önemli olan çocuklarımızı geleceğe hazırlamak. Onları en iyi şekilde yetiştirmek, en güzel mesleklere sahip olabilmeleri için sizin verdiğiniz eğitim ve gayretler çok önemli. Bu anlamda çocuklarımızı en güzel şekilde yetişmesi için sizler fedakârca gayret gösteriyorsunuz. Hepinize çok çok teşekkür ediyorum.”Dedi.

 

Haberler sayfasına dön