YAPIM İHALESİ 30 KASIM'DA | 2018-11-04

MİLLETVEKİLİ TUNÇ’TAN SAĞLIKTA BARTIN'A YENİ BİR YATIRIM MÜJDESİ DAHA

“ALADAĞ SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ YAPIM İHALESİ 30 KASIM'DA GERÇEKLEŞTİRECEK”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Merkez Aladağ Mahallesine inşa edilecek olan Sağlıklı Yaşam Merkezi yapım ihalesinin 30 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirileceğini açıkladı.

Milletvekili Tunç, Sağlık Bakanlığı’nın 2018 yılı yatırım programına alınan Bartın Merkez Aladağ Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin proje çalışmalarının tamamlandığını, gerekli ödenekleri aktardıklarını ve 30 Kasım 2018 tarihinde yapım ihalesini gerçekleştireceklerini belirterek, Bartın’a önemli bir sağlık yatırımı daha kazandırmış olacaklarını söyledi.

Aladağ mahallesinde inşa edilecek olan Sağlıklı Yaşam Merkezinin 2302 metrekare taban alanına sahip olacağını ve çok özel tasarlanacağını belirten Milletvekili Tunç, Binada diyetisyenlerin, psikologların, fizyoterapistlerin, şeker hastalığı gibi sürekli hastalıklarla ilgilenen özel eğitim almış hemşirelerin bulunacağını, Röntgen ve ultrason imkanının olacağını, kanser taramaları, anne-bebek sağlığı gibi hizmetlerin verileceğini söyledi. Tunç, vatandaşların Aile hekimlerinin yönlendirmesi ile Sağlıklı Yaşam Merkezine geleceğini ve burada ilgili uzmanlarca tedavisi ile ilgili süreçlerin takip edileceğini sözlerine ekledi.

Haberler sayfasına dön