CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI | 2018-11-09

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yıldönümü nedeniyle Bartın’da düzenlenen kutlama etkinliklerine katıldı.

Milletvekili Tunç 28 Ekim Pazar  günü saat:13:00’da  Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yıldönümü münasebetiyle Bartın Valiliğince düzenlenen çelenk sunumu programına katıldı.

Protokol üyeleri, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Şehit Aileleri, Gazilerimiz, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşımızın katıldığı törende Atatürk Anıtı‘na çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Milletvekili Tunç Vali Nusret DİRİM Valilik Makamındaki tebrikatı kabul törenine ve Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılarak, 95. Yıl coşku ve heyecanını Bartınlı hemşehrileriyle birlikte yaşadı.

Program İstiklal Marşı ve Bayrağımızın göndere çekilmesi ile başladı.

Törende Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına ilişkin kutlama mesajı okundu.

Vali Nusret DİRİM törende günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı.

Tören; günün anlam ve önemini belirten şiirler ile Cumhuriyet konulu kompozisyon yarışmasında 1 inci olan eserin okunması, yarışmalarda dereceye giren sporculara ve öğrencilere ödüllerinin verilmesi, Bartın Üniversitesi ve Halk Eğitim Merkezi tarafından gerçekleştirilen halk oyunları gösterileri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce sergilenen sporcu gösterileri ile devam etti.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı; Türk Bayrağı, okul bayrak ve flamaları, askeri birlik, okullar, sporcular ve motosikletli yunus timleri tarafından gerçekleştirilen tören geçişinin ardından sona erdi.

Haberler sayfasına dön