AMASRA İLÇE DANIŞMA MECLİSİ | 2018-10-22

MİLLETVEKİLİ TUNÇ AMASRA İLÇE DANIŞMA MECLİSİNDE KONUŞTU:

“AMASRA’NIN 3 BİN YILLIK TARİHİNE DAMGA VURACAK İCRAATLARI GERÇEKLEŞTİRDİK”

AK Parti Amasra İlçe Danışma Meclisinin Ekim ayı toplantısı Bartın Milletvekili ve Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Yılmaz Tunç, İl Başkanı Turhan Kalaycı, Amasra İlçe Başkanı Bekir Karabacak, Amasra Belediye Başkan Vekili Recep Işık, İl Genel Meclisi Üyesi Hikmet Özdilkural,  İlçe Kadın Kolları Başkanı Şükran Karahan, ilçe Gençlik Kolları Başkanı Ali Topçu, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, belediye meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Divan Başkanlığını İlçe Başkan Yardımcısı Şenol Rıdvan Sert’in yaptığı toplantı saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. AK Parti Amasra İlçe Başkanı Bekir Karabacak’ın açış konuşmasının ardından, Amasra Belediye Başkanlığına vekalet eden Recep Işık  bir konuşma yaparak belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi. İlçe Kadın Kolları Başkanı Şükran Karahan’da toplantıda kadın kollarının çalışmaları hakkında İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ali Topçu gençlik kollarının faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

AK Parti’nin devraldığı Türkiye tablosu çok kötü idi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’ta toplantıda yaptığı konuşmada, 15 Temmuz'da elde edemediklerini ekonomi ile uygulamak istediklerini belirterek, AK Parti iktidarlarının 16 yılda her alanda sessiz devrim sayılabilecek icraatlara imza attığını söyledi.. Son zamanlarda haksız olarak ekonomik eleştirilerin yapıldığını söyleyen Milletvekili Tunç,

 

geçmişin çabuk unutulduğunu ifade ederek, “AK Parti’nin iktidarı devraldığı yıllarda ekonomik krizlerin ardı arkasının kesilmediğini, ülkede yatırımların durduğunu, enflasyon canavarının milleti canından bezdirdiğini, temel hak ve özgürlüklerin kısıtlandığını, hastanelerde kuyruklar, 1 yıl sonrasına verilen ameliyat günleri, bıçak paraları, kapısına kilit vurulan fabrikalar, tüm bunlar AK Parti’nin iktidara gelmesi ile sona erdi. Bu dönemde Türkiye, güven ve istikrar ortamında ekonomisini büyüterek halkımızın alım gücünü artırdı.” Dedi.

Milletvekili Tunç, “ İstikrar sayesinde Bartın’a büyük yatırımlar getirdik, eserler ürettik, Amasra’nın 3 bin yıllık tarihine damga vuracak icraatları başardık diyerek, “Amasra Tüneli ve bağlantı yolları, Amasra Yolcu Limanı, Küçük tekne yanaşma iskelesi, Adalet Sarayı, Kapalı Spor Salonu, İlçe futbol sahası, Öğretmenevi, Kaleşah yolu, Kaleşah İlk ve Ortaokulu, Tarihi cami ve köprülerin onarımı, Müzenin onarımı, Amasra’da meydan ve cadde düzenlemeleri başta olmak üzere önemli yatırımları, Amasra derin deniz deşarjı,  24 derslikli Amasra Lisesi, İlçe Hastanesini hizmete aldıklarını söyledi. Konuşmaların ardından teşkilat çalışmalarının değerlendirildiği basına kapalı bölüme geçildi.

 

Haberler sayfasına dön