KUTLUBEYYAZICILAR KAMPÜSÜ ZİYARET | 2018-10-19

MİLLETVEKİLİ TUNÇ, BARTIN ÜNİVERSİTESİ KUTLUBEYYAZICILAR KAMPÜSÜ’NÜ ZİYARET ETTİ

“BARTIN ÜNİVERSİTESİ HIZLA BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar Kampüsü’nü ziyaret ederek, Rektör Prof. Dr. Orhan Uzun, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Yazıcı, AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ve İl Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Kayış ile birlikte Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar Kampüsü’nde incelemelerde bulundu.

Milletvekili Tunç ve beraberindekiler Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar Kampüsünde yapımı tamamlanarak hizmete giren Bartın Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Eğitim binası ve açık kapalı spor tesisleri ve inşaat çalışmaları devam eden Bartın Üniversitesi Rektörlük Hizmet Binası inşaatında, Bartın Üniversitesi Kütüphane Binası inşaatında incelemelerde bulunarak çalışanlara kolaylıklar dilediler.

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’un Üniversitedeki çalışmalar hakkında bilgi verdiği ziyarette Milletvekili Tunç, Bartın’ı Üniversite Kenti yaptıklarını belirterek, " 2008 yılında kurduğumuz ve 3 fakülteyle eğitim-öğretime başlayan Bartın Üniversitesi, bugün 8 fakülte, 4 yüksekokul, 3 enstitü, 565 akademik, 385 idari personel ve yaklaşık 17 bin öğrencisiyle bugün dev bir üniversiteye dönüştü. Üniversitemizin 1200 dönümlük yeni yerleşke alanında yeni binaları hızla yükselmektedir. Bartın Üniversitemizin merkez kampüsü dışında Ulus ilçemize yüksekokul, Kurucaşile ilçemize de meslek yüksekokulu kazandırdık.  Yeni yatırım ve atılımlarla hedefimiz 30 bin öğrenci.” Dedi.

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ziyaretlerinden ve Bartın Üniversitesi’ne verdiği destek ve katkılardan dolayı Milletvekili Yılmaz Tunç’a teşekkür etti.

 

 

Haberler sayfasına dön