2500 KİŞİLİK YURT | 2018-08-15

MİLLETVEKİLİ TUNÇ SON RÖTUŞLARI YAPILAN 2500 KİŞİLİK YURT İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, beraberindeki AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yusuf Ziya Aldatmaz, Bartın KYK İl Müdürü Zafer Çakan ile birlikte Bartın Merkez Tuzcular’da  son rötuşları yapılan 2500 kişilik Kız Yurdunda incelmelerde bulundu.

Yeni akademik yılda açılacak olan yurt inşaatında son rötuşlar yapılıyor.

KYK-özel sektör işbirliği çerçevesinde yapılan 2500 kişilik kız öğrenci yurdunda incelemelerde bulunan Milletvekili Tunç yaptığı açıklamada “Bartın’da Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu’nun yatak kapasitesi 2329, KYK ile protokol çerçevesinde inşaatı tamamlanmak üzere olan 2500 kişilik öğrenci yurdu önümüzdeki eğitim-öğretim yılında hizmete girecek ve yurt kapasitemiz 4829’a yükselecek, Üniversite kampüs alanında inşaatı devam eden yeni 1000 kişilik yurt ile birlikte kapasite 5829’a yükselecek. Önümüzdeki günlerde 3000 kişilik erkek öğrenci yurdunun da inşaatı başlıyor, böylece toplam kapasite 9000’e yükselecek.”Dedi.

Milletvekili Tunç, Bartın Üniversitesi’nin her geçen gün büyüdüğünü, yeni kampüs alanındaki fakülte ve diğer sosyal tesis binalarının inşaatlarının yapım sürecinin devam ettiğini, Kütüphane binası, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu binalarının da tamamlanmak üzere olduğunu, Öğrenci yaşam merkezi ve Rektörlük binasının da ihalesinin yapıldığını,  inşaat çalışmalarına başlandığını belirtti. Tunç, gelişen ve sürekli öğrenci sayısı artan Bartın Üniversitesi öğrencilerinin barınma ihtiyacına önem verdiklerini belirterek, yeni inşa edilecek olan yurtlarla birlikte bu ihtiyacın giderilmiş olacağını söyledi.

Haberler sayfasına dön