BARTIN HALKINA SESLENDİK | 2018-06-19

AK PARTİ BARTIN MİLLETVEKİLİ VE MİLLETVEKİLİ ADAYI YILMAZ TUNÇ BELEDİYE HOPARLÖRÜNDEN BARTIN HALKINA SESLENDİ

 

AK Parti Bartın Milletvekili ve Milletvekili Adayı Yılmaz Tunç, 24 Haziran Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında Bartın Belediye Hoparlöründen Bartın Halkına seslendi.

 

Hepinizi en derin muhabbetlerimle selamlıyorum.

Gününüz bereketli, geleceğiniz aydınlık olsun.

 

24 Haziran seçimlerine çok az bir zaman kaldı. Önümüzdeki Pazar günü, Cumhurbaşkanlığı seçimi ve Milletvekili seçimi için sandık başına gideceğiz.

 

Vereceğiniz kararın şimdiden ülkemiz ve Bartınımız için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

 

AK Parti olarak tam 16 yıl önce, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde “artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” diyerek yola çıkmıştık. Milletimizin teveccühüyle iktidarda kaldığımız bu dönemde gerçekleştirdiğimiz büyük dönüşümlerle, hayal dahi edemediğimiz icraatlarla, dev yatırım hamleleriyle, ulaştığımız büyük hedeflerle Türkiye’nin ne denli güçlü bir ülke olabileceğini, dostumuza ve düşmanımıza gösterdik.

 

AK Parti olarak, özgür, müreffeh ve saygın bir ülke inşa etmek için gece gündüz çalıştık.

 

Bir yandan önümüze çıkan engelleri milletimizle birlikte aşarken, diğer yandan da her alanda ülkemize yeni hizmetler ve eserler kazandırdık.  

 

AK Parti’den önceki Türkiye ile bu günkü Türkiye’yi kıyasladığımızda arada dağlar kadar fark vardır değerli hemşehrilerim.

 

Sağlıkta nerdeydik nereye geldik.

 

Bir MR filmi için 1 yıl sonrasına gün veriliyordu. Şimdi aynı gün beklemeden çektirebiliyoruz.

 

AK Parti’den önceki Türkiye’de hastanede vefat eden bir bebeğin Cenazesini ödeme yapmadan, senet imzalamadan gözü yaşlı anne ve babasına vermezlerdi. Şimdi ise helikopter ambulanslar  hayat kurtarmak için seferber ediliyor.

 

AK Parti’den önce isteyen istediği eczaneden ilacını alamazdı. Evde bakıma muhtaç vatandaşlarımızı AK Parti’ye kadar hatırlayan olmadı. AK Parti’den önce Bıçak parası ödemeden ameliyat olmak mümkün değildi. AK Parti’den önce Diyaliz hastaları bulundukları illerde tedavi olamazdı. Bartın’dan Ankara’ya gitmek zorunda kalırdı. Şimdi ise evinden servisle alınıp, Bartın’da tedavisini olabiliyor.

 

AK Parti’den önceki yıllarda, Okullar açılırken, velilerimizi bir kitap bulma telaşı alırdı, Kitaplar paralı idi. Şimdi ise ücretsiz. Kara tahtadan akıllı tahtalara, teknoloji sınıflarına geçtik, bütçeden en fazla payı eğitime ayırdık. İllerimizi Üniversitelere kavuşturduk. Geleceğimiz olan çocuklarımıza ve gençlerimize daha modern şartlarda eğitim almaları için fiziki ortamı hazırladık, yeni okullar inşa ettik.

 

Organize sanayi bölgelerini fabrikalarla doldurduk, yeni organize sanayi bölgeleri ile sanayicimize verdiğimiz teşviklerle yeni iş imkanları oluşturduk, üretimi artırdık, Türkiye’nin ihracatını 36 milyar dolardan 160 milyar dolara 4 kattan fazla artırdık.

 

Türkiye’nin toplam milli gelirini 250 milyar dolardan 850 milyar dolara çıkararak, dünyanın en hızlı büyüyen ülkesi yaptık.  Türkiye’yi 3,5 kat büyüttük İMF kapılarında el pençe divan duran bir ülke olmaktan kurtardık.

 

Türkiye’yi dünyanın en büyük projeleri ile tanıştırdık, kendi silahımızı, kendi helikopterimizi, kendi uydumuzu, kendi insansız hava aracımızı  yapmayı başararak, savunma sanayimizi yüzde 80 yerli üretime ulaştırdık.

 

Çiftçimizi destekledik, Bartın’da tarım ve hayvancılığa 124 milyon lira hibe verdik.  sosyal politikalarla insanımızın hep yanında olduk.

 

KÖYDES projeleri ile alt yapı yatırımları ile şehirlerimizi ve köylerimizi daha yaşanılabilir hale getirdik. Toplu konutlar, duble yollar, barajlar, tüneller, hava alanları, limanlar, enerji yatırımları ile ülkemize sınıf atlattık.

Millet iradesini arkasına alan, samimi, liyakatli ve istikrarlı bir yönetimle nelerin başarılabileceğini, hayallerimizin sınırlarını nerelere kadar genişletebileceğimizi hep birlikte gördük.

Bu süreçte, gezi olayları ile ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlere fırsat vermedik, 17-25 yargı darbesi girişimi ile demokrasimize müdahale etmek isteyen fetöcülere fırsat vermedik, hendekler kazdırarak, çukurlar açtırarak, ülkemizin değişik yerlerinde terör eylemleri ile milletimizi sindirmek korkutmak isteyenlere gereken cezalarını verdik, tarihimizin en büyük ihaneti olan 15 Temmuz darbe girişimini milletimizle birlikte bertaraf ederek, bu kutlu yürüyüşün akamete uğratılması çabasını boşa çıkardık. Bir daha ülkemize ve milletimize benzer saldırıların gerçekleşmemesi için büyük bir dönüşüm hamlesini başlattık.

16 Nisan 2017 yılında milletimizin onay verdiği Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle tarihi bir değişime imza attık.

Yeni Hükümet sisteminde artık koalisyonlar yok, halkın yüzde 50’sinden fazlasının oyunu olan ülkeyi yönetme yetkisini alabilecek, Cumhuriyet rejimine ve demokrasiye en uygun hükümet sisteminin uygulamasını başlatıyoruz. Yeni sistemde, hızlı karar alan, hızlı uygulayan, bürokratik oligarşinin olmadığı GÜÇLÜ HÜKÜMET var. Yeni sistemde 600 milletvekilinden oluşan, kanun yapma yetkisi ve hükümeti denetleme yetkisi olan GÜÇLÜ MECLİS var.  Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile Ülkemiz 2023, 2053, 2071 hedeflerine daha kolay ulaşabilecek ve GÜÇLÜ TÜRKİYE’yi hep birlikte inşa edeceğiz. 

Dünyada değişimin hızlandığı ve rekabetin arttığı, bölgemizde değişik güç odaklarının müdahale çabalarına şahit olduğumuz bir dönemde, ülkemizin tarihinden aldığı misyonla güçlü bir şekilde geleceğe yürümesi için gerekli iradeyi ortaya koyduk. Başkalarını taklit eden değil, kendi ihtiyaçlarını özgün bir şekilde karşılayan yeni bir yönetim modeliyle, 21. Yüzyılda milletimizin çok daha büyük hedeflere ulaşma azmini sağlam bir zemine kavuşturduk.

Allah’ın takdiri ve milletimizin desteğiyle, girdiği her seçimden daha başarılı bir sonuçla çıkan AK Partimiz, bu süreçte ülkemizde siyasetin en kurumsallaşmış partisi olurken, geniş gönül coğrafyamızın da umudu haline geldi.

AK Parti döneminde yaşanan demokratikleşme ve kalkınma hamlesiyle Türkiye’nin çehresi değişti, milletimizin yüzü güldü, ötekileştirme son buldu. Toplumuzun her kesimi insan hakları ve hürriyetlerinden azami seviyede faydalanma imkânı yakaladı

AK Parti olarak kurulduğumuz günden beri Türkiye’nin hedeflerinin, beklentilerinin, gelecek hayallerinin ve milletimizin büyük ideallerinin temsilcisi olduk. Hiçbir güç odağının aziz milletimizin kutlu yürüyüşüne engel olmasına şimdiye kadar izin vermedik, bundan sonra da asla vermeyeceğiz. 24 Haziran seçimleri için yine milletimizin huzurundayız. AK Parti olarak 2002’den bu yana yaşadığımız büyük demokratik dönüşümün oluşturduğu siyasi olgunluk, bilgi ve tecrübe birikimimizle, hepsi birbirinden değerli, yetişmiş kadrolarımızla yeni dönemde de ülkemize ve milletimize yeni bir hamle yaptıracak zorlu hedeflere koşmak için hazırız.

Milletimizin bizlere verdiği güç ve yüklediği yönetme sorumluluğunun bilinciyle; 24 Haziran seçimleriyle birlikte ezber bozan bir anlayışla demokrasisini daha da geliştiren, ekonomisini büyüten ve bütün vatandaşlarımızın refahtan daha fazla pay alacağı bir Türkiye için yine yola çıkıyoruz.

Milletimiz biliyor ki, ülkemizde güven ve istikrarın garantisi haline gelmiş bulunan AK Parti, verdiği sözleri tutar ve ortaya koyduğu hedeflere ulaşır, tutamayacağı sözleri vermez. AK Parti bu şekilde siyasetin itibarını yükseltmiş ve insanımız siyasete güven duymaya başlamıştır.

Bundan sonra da insanımızın duyduğu güveni boşa çıkarmamak ve siyasetin itibarını yüksekte tutmak boynumuzun borcu olacaktır.

Kıymetli Bartınlılar, 

AK Partimiz, 16 yılda inşa ettiği siyasî duruş ve yapılanma ile hem güven ve istikrarın garantisi, hem de Türkiye’nin değişim iradesinin taşıyıcısı olmuştur.

Ülkemiz, yeni yönetim sistemiyle birlikte sahip olduğu siyasi istikrarı kalıcı hale getirecektir. Siyasi istikrar zemininde ekonomik istikrar daha da güçlenecek, hızlı ve etkili bir yönetim anlayışı hayata geçirilecektir.

Böylece 2023 ve ötesine geçen hedeflerimize çok daha kolay ulaşma imkânına kavuşmuş olacağız.

Sevgili Bartınlılar,

 

AK Parti’nin kalkınma hamlesinden nasibini en çok alan illerde biri de BARTIN oldu.

 

AK Parti döneminde Bartın’a 6 milyar lira tutarında yatırım yaptık. Devam eden 6 milyar liralık yatırımımız daha var.

 

Bartın’a Üniversite getirdik. 15 bin öğrenciye ulaştık, hedefimiz 30 bin öğrenci ile Bartın’ı bir Üniversite şehri yapıyoruz. Yeni kampüs alanında inşaatlarımız devam ediyor, Yüksek öğrenim öğrenci yurtları yaptık, yapmaya devam ediyoruz.

 

Bartın’a 41 tane yeni okul kazandırdık. Eğitim’de Bartın’ı Türkiye’nin en başarılı ilk on ilinden biri yaptık.

Sağlık alanında Bartın’a altın yıllarını yaşatıyoruz. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Fizik tedavi merkezi, yoğun bakım üniteleri, Amasra ve Ulus ilçelerimize hastaneler inşa ettik, beldelerimize ve ve büyük köylerimize 10 adet Aile sağlığı merkezi inşa ettik. Aladağ Sağlıklı Yaşam Merkezi, Toki aile sağlığı merkezi, Karaköy Aile Sağlığı Merkezi, Zafer Aile Sağlığı Merkezi projelerimiz devam ediyor.

 

Geçen hafta Sağlık Bakanımızın katılımı ile 400 yataklı Bartın Devlet hastanesinin temelini attık, bünyesinde 14 tane ameliyathanenin yer alacağı, 735 araçlık otoparkı ile bölgenin en büyük ve en modern sağlık tesisini Bartın’a kazandırıyoruz. Gelecekte eğitim ve araştırma hastanesi olarak hizmet verebilecek kapasitede olacak ve 198 trilyon proje maliyeti bulunan Bartın Hastanesini 2,5 yılda tamamlayacağız.

 

91 yılında il olan ancak ilçeden kalma binalarda hizmet veren Bartın’ımıza il hüviyetini kazandıran yatırımları AK Parti olarak gerçekleştirdik. Valilik hizmet binası, SGK hizmet binası, Emniyet, Kültür Merkezi, Adalet Sarayları, Öğretmenevleri başta olmak üzere tüm kamu hizmet binalarını Bartın’a kazandırdık. Amasra ve Ulus hükümet binalarını da inşa ediyoruz.

 

Bartın’ı doğalgaza AK Parti kavuşturdu. Bartın’ın havası artık daha temiz. Amasra, İnkum, Çakraz atıksu arıtma tesisleri ve derin deniz deşarjlarını inşa ettik, denizlerimiz artık daha temiz. Bartın Atıksu arıtma tesisleri ile, Organize Sanayi Bölgesi atıksu arıtma tesisleri ile Bartın ırmağını kirlenmekten kurtardık. Kozcağız Atıksu arıtma tesislerini inşa ettik, Kozcağız çayımızı kirlenmekten kurtardık, Ulus ve Kumluca atıksu arıtma tesislerini de inşa ediyoruz. Ulus çayı ve Kocanaz çayı da kirlenmeyecek, Bartın ırmağı ıslah projesini yatırım programına aldık, Bartın Irmağını turizme kazandırıyoruz. İlçe ve Belde belediyelerimize 106 milyon lira ödenek aktararak alt ve üst yapılarını yeniledik, daha yaşanılabilir hale getirdik.

 

Bartın’a 1000 adet TOKİ konutu inşa ederek, hemşehrilerimizi ev sahibi yaptık, Ulus ilçemizde 320 konut inşaatımız devam ediyor, Merkez DALLICA’DA Emeklilerimiz için 426 konutun yapım ihalesini 26  haziranda gerçekleştireceğiz. 

 

Bartın’ı ulaşımda dev yatırımlarla tanıştırdık, Amasra tüneli, Çakraz tüneli ve Kirazlıköprü tünellerini hizmete açtık, Bartın-Kurucaşile yolunda 5 adet tünel, viyadükler köprüler inşa ediyoruz. Bartın’ı duble yollarla büyükşehirlere bağladık, Bartın-Karabük duble yolunu tamamlayacağız. Bartın-Kozcağız duble yolunu başlattık. Kozcağız-Perşembe, Kozcağız-Kumluca yollarını tamamladık, Bartın-Arıt Yolunu tamamlayacağız, Kozcağız-Hasankadı-Yenice-Karabük yolunu duble yol olarak projelendiriyoruz. Bartın eski çevre yolunda köprülü kavşak ve duble yol çalışmalarını tamamlıyoruz. Bartın Çevre yolu projesini ihale ettik. 3,6 km, si tünel olacak olan Çevre yolumuzu inşa edeceğiz.

 

Amasra yolcu limanı inşa ettik, Amasra’ya 40 milyon lira ödenekle mendirek büyük  onarımını gerçekleştiriyoruz, Amasra’yı denizden de ulaşılabilen bir gümrük kapısı yapacağız. Bartın’ı deniz turizminde, Küre Dağları Milli Parkına yaptığımız yatırımlarla doğa turizminde öncü iller arasına yükselteceğiz. Tarihi evlerimizin onarımına destek vermeye devam edeceğiz, tarihi eserlerimizi onardık, Güzelcehisar lav sütünlarını turizme kazandıran yatırımlar yaptık.

 

Bartın Organize Sanayi Bölgesini fabrikalarla doldurduk, aktif Sigortalı çalışan sayısını 49.290’a çıkardık, SGK’lı işçi sayısını 9 binden 35.833’e yükselttik. OSB’ye ikinci ilave alan kazandırıyoruz. Kamulaştırma davaları sonuçlanmak üzere, 40 yeni fabrikamız yolda. Sanayicimizin ihtiyacı olan 380 kv trafo merkezi inşaatını tamamlıyoruz. Zonguldak-Bartın yüksek enerji nakil hattını tamamladık. Bartın’ı Filyos endüstri bölgesine entegre bir sanayi şehri yapacağız.  

Bartın’ı sel korkusundan kurtaran dev yatırımlara imza attık, 4 Baraj birden inşa ediyoruz, Kirazlıköprü Barajını ve Kışla Barajını tamamladık, Kozcağız ve Eldeş barajları devam ediyor.  Gelişen ve büyüyen Bartın’ın 100 yıllık içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Ulupınar Ilındır barajının proje çalışmalarını başlattık.  34 adet taşkın koruma ve dere ıslah çalışmasını bartın’a kazandırdık, 16 yerleşim yerinde dere ıslah çalışmalarımız devam ediyor.

 

Gençlik merkezi, Merkez Çok amaçlı kapalı spor salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, Amasra, Kurucaşile, Abdipaşa, Arıt, Hasankadı, Akcamescit kapalı spor salonları, tüm ilçe ve beldelerimize fifa standardında aydınlatmalı, tribünlü futbol sahaları kazandırarak, gençliğe ve spora büyük yatırım yaptık, yeni dönemde de başta BartınSporumuz olmak üzere tüm spor klüplerimize destek olmaya devam edeceğiz.

 

Bartın’a kazandırdığımız tüm bu yatırımlar, AK PARTİ ve Recep Tayyip Erdoğan sayesindedir değerli hemşehrilerim.

 

Bu ülkenin kaynaklarını milletinin hizmetine sunan bir partinin milletvekili olarak, Bartın tarihine geçen bu yatırımlarla şehrimizi geliştirmekten büyük bir onur duyuyorum.

 

Yeni dönemde bu yatırımları daha da artırmak, Bartın’ı Karadeniz bölgesinin bir yıldızı gibi parlatmak için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.

24 Haziran seçimlerinde Bartın’dan AK Partimizi 2 milletvekili ile gönderdiğinizde, GÜÇLÜ Meclise Bartın’dan tam destek verdiğimizde elimiz daha güçlü olacak, Bartın’ın geleceği daha aydınlık olacak inşallah.

 

Ben bu desteği esirgemeyeceğinize yürekten inanıyorum.

 

Bartın’da Her seçimde AK Parti güçlenerek çıktı. 2002 yılında 28 bin oyla başladık, 2015 seçimlerinde 65 bine yükselttiniz. 24 Haziranda da 2’de 2 yapacak bir sonuca ulaşacağımızdan hiç şüphemiz yok.

Sizlerin güvenine layık olabilmek için gecemizi gündüzümüze katmaya ve Bartın’ı tüm ilçe belde ve köyleri ile eserlerle hizmetlerle donatmaya devam edeceğiz.  

Değerli hemşehrilerim,

Diğer partilerin Cumhurbaşkanı adayları bu ülkeyi güçlü devlet yapacak projeler sunmak bir yana, mevcut yatırımları gereksiz bulan, hatta durduracaklarını açıklamaktadırlar. Chp ve HDP’nin seçim beyannamelerini karşılaştırdığınızda farklarının olmadığını göreceksiniz. Adını Millet ittifakı olarak koyan bu partiler maalesef AK Parti’nin millet yararına yaptıklarını ortadan kaldırmak için geleceklerini ifade edebilmektedirler.

40 yıldan buyana ülkemizin gelişmesine engel olan PKK terör örgütünü meşru gören bir siyasi hareketin lideri Demirtaş’a özgürlük kampanyasında birleşen  bu yıkım ittifakının Cumhurbaşkanı adaylarına 24 haziranda hangi partiye mensup olursak olalım, millet olarak cevabımızı sandıkta verelim.

Sevgili Bartınlı hemşehrilerim,

24 Haziran seçimlerine doğru tüm gücümüzü her zaman olduğu gibi yine sizlerden alıyor, milletimizin hayır dualarıyla yeni bir dönemin daha perdesini aralamayı arzu ediyoruz.

Zaman kaybına tahammülümüz yok, Yeni yönetim sistemimizle birlikte ekonomik büyümemizde ve sosyal refah artışımızda çok daha güçlü bir sıçrama yapmanın vakti gelmiştir.

Dengelerin yeniden şekillendiği bir dünyada daha özgür, güçlü ve müreffeh bir Türkiye’yi küresel ölçekte en ön sıralara taşıma iradesi olan Parti AK Parti’dir.

Büyük Türkiye Güçlü lider ister,  Güçlü lider Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Darbelere direnmek Cesaret ister, O cesaret Milletiyle birlikte Recep Tayyip Erdoğan’da vardır.

Devlet yönetmek deneyim ister, o tecrübe Recep Tayyip Erdoğan’dadır.

Ekonomiyi büyütmek vizyon ister, o vizyona sahip lider Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Millete hizmet büyük ustalık ister. Büyük Usta Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yılı olan 2023’e doğru bu kutlu yürüyüşümüzde bir kez daha aziz milletimizin desteğini talep ediyoruz.

24 Haziran seçimlerinin ülkemiz, milletimiz ve demokrasimiz için hayırlar getirmesini Yüce Mevlam’dan diliyorum.

Vakit Bartın Vakti.

Vakit Türkiye vakti.

Haberler sayfasına dön