HÜKÜMETİMİZDEN YENİ MÜJDELER | 2018-05-01

MİLLETVEKİLİ TUNÇ, HÜKÜMETİN EMEKLİ, ESNAF, GENÇ , YAŞLI MİLYONLARCA VATANDAŞI İLGİLENDİREN MÜJDELERİNİ DEĞERLENDİRDİAK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Başbakan Binali Yıldırım'ın, başta gençler, emekliler, esnaflar ve yaşlılar olmak üzere milyonlarca vatandaşı ilgilendiren çok önemli müjdeler verdiğini belirterek, başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sayın Başbakanımıza ve AK Parti hükümetimize teşekkür ediyoruz dedi.


Emeklilere yılda iki ikramiye.(1000TL+1000TL=2000TL)

 

Milletvekili Tunç, Bartın'ın emekli nüfus oranı açısından ülkemizin en fazla emekliye sahip illerinden biri olduğunu belirterek, emeklilere hem Ramazan Bayramında, hem de Kurban Bayramında 1000'er lira yılda toplam 2000 lira ikramiye verilmesinin çok memnuniyet verici olduğunu belirterek, hükümetimize çok teşekkür ediyoruz dedi.


Vergi ve prim borçlarına yeniden yapılandırma

 

Vatandaşlarımızla devlet kurumlarının arasındaki anlaşmazlıklar çözüme kavuşturulması için, Vergi ve prim alacaklarını yeniden yapılandırılacağını da belirten Milletvekili Tunç, bunun da esnafa büyük bir kolaylık sağlayacağını ve vergi barışının sağlanacağını söyledi.


Bağkur borcu olanlara da sağlık hizmeti

 

Bağkur borcu olup da sağlık hizmeti alamayan esnaflarımızın mağduriyetinin de giderilmesinin çok önemli olduğunu belirten Milletvekili Tunç, Sayın Başbakanımızın müjdeleri arasında yer alan düzenleme ile Bağkur prim borcu olsa dahi esnafımız sağlık hizmetinden yararlanabilecek dedi.


Genç esnaflarımızın 1 yıl boyunca Bağkur primi devletten

 

18-29 yaş arasında iş yeri açmak isteyen gençlerimizi 3 yıl boyunca 75 bin liraya kadar gelir vergisinden muaf tutan düzenlemeyi geçtiğimiz yıllarda uygulamaya koymuştuk diyen Milletvekili Tunç, Sayın Başbakanımızın müjdesi ile birlikte genç esnaflarımıza yeni bir imkan daha getiriliyor, gençlerimizin bir yıl boyunca Bağkur primlerinin devlet tarafından ödenmesi önemli bir imkandır dedi.

 

 

65 yaş aylığı 266 liradan 500 liraya yükseliyor

 

Hiçbir geliri olmayan ve yaşlılık aylığından yararlanan 600 bin vatandaşımıza da önemli bir müjde verildiğini belirten Milletvekili Tunç, yaşlılık aylığı 266 liradan 500 liraya çıkararak, yaşlılarımıza önemli bir katkı sağlandığını söyledi.


Üniversiteyi 7 yılda bitiremeyene yeniden dönüş imkanı

 

Üniversiteleri 7 yılda bitiremediği için Eğitimine ve öğretimine devam edemeyen 500 bine yakın öğrencimize yeniden Üniversitelerine dönme imkanı getirildiğini belirten Milletvekili Tunç, bundan yararlanacak olan öğrencilerimiz yeniden yükseköğrenim imkanına kavuşacak dedi.


İmarsız, tapusuz, iskansız yapılara "yapı kayıt belgesi"

 

Türkiye'de 13 milyon civarında imarsız, tapusuz ya da iskansız bağımsız bina veya kat bulunduğunu belirten Milletvekili Tunç, Başbakanımız bu bina sahipleri ile ilgili de önemli bir müjde verdi ve bu binalara "Yapı Kayıt Belgesi" verilerek, son 50 yılın imar problemlerine İmar Barışı getirildiğini bunun da çok geniş bir toplum kesiminde memnuniyet oluşturacağını, bu bina sahiplerinin elektrik, su aboneliği yaptıramama gibi sorunlarının kalmayacağını söyledi.

 

Haberler sayfasına dön