İL DANIŞMA MECLİSİ | 2018-04-10

MİLLETVEKİLİ TUNÇ DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISINDA KONUŞTU

AK Parti Bartın Teşkilatı Nisan ayı Genişletilmiş İl Danışma Meclis Toplantısında konuşan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, güncel siyasi konuları ve Bartın’da devam eden hükümet yatırımlarını değerlendirdi.

Bartın Kültür Merkezinde gerçekleştirilen AK Parti Bartın teşkilatının düzenlediği Nisan ayı genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısına, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Merkez İlçe Başkanı Yusuf Aldatmaz, Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, Gençlik Kolları Başkanı Ali Kıranoğlu, AK Parti 22. Dönem Bartın Milletvekili Asım Kulak, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan, Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Amasra Belediye Başkanı Emin Timur ve çok sayıda partili katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan ve İl Başkanı Turhan Kalaycı’nın açış konuşmasında teşkilat çalışmaları hakkında bilgi verdiği AK Parti Bartın Nisan ayı il danışma meclisinde yaptığı konuşmada Milletvekili Tunç, AK Parti’nin Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde kurularak Milletle başladığı yolculuğu, hizmet anlayışını aynı azim ve kararlılıkla sürdürdüğünü belirterek AK Parti İktidarlarıyla birlikte gerçekleştirilen yatırımlar sayesinde batık ekonomisiyle IMF’ye muhtaç bir Türkiye’den, IMF defterini kapatmış, ekonomide, enerjide bağımsızlığını ilan etmiş, her alanda 3 kat büyüyerek ekonomisiyle daha güçlü hale gelen, dünyanın en büyük projelerini yapan bir Türkiye olduğunu söyledi.

AK Parti’nin devraldığı Türkiye tablosu çok kötü idi

Son zamanlarda haksız olarak ekonomik eleştirilerin yapıldığını söyleyen Milletvekili Tunç, geçmişin çabuk unutulduğunu ifade ederek, “AK Parti’nin iktidarı devraldığı yıllarda ekonomik krizlerin ardı arkasının kesilmediğini, ülkede yatırımların durduğunu, enflasyon canavarının milleti canından bezdirdiğini, temel hak ve özgürlüklerin kısıtlandığını, hastanelerde kuyruklar, 1 yıl sonrasına verilen ameliyat günleri, bıçak paraları, kapısına kilit vurulan fabrikalar, tüm bunlar AK Parti’nin iktidara gelmesi ile sona erdi. Bu dönemde Türkiye, güven ve istikrar ortamında ekonomisini 3 kat büyüterek halkımızın alım gücünü artırdı.” Dedi.

 Millet Ülkesi için canını ortaya koydu

Ana muhalefetin yapıcı yerine karalama kampanyasıyla siyaset yaptığını ifade eden Milletvekili Tunç, halkımızın buna itibar etmediğini girdiği bütün seçimlerde teveccühünü AK Partiden yana koyduklarını belirterek, “Ana muhalefet her defasında ‘Türkiye’de baskı var, özgürlükler yok ediliyor. Türkiye’de olağanüstü hal var’ gibi dünya kamuoyuna mesajlar vermeye çalışıyorlar. Türkiye’de millete karşı ilan edilmiş bir OHAL var mı? Millet bundan etkileniyor mu? Etkilenmiyor. Türkiye’nin gelişmesini, kalkınmasını, kendi silahını üretmesini istemeyen küresel güçler Türkiye’nin bu yürüyüşünü durdurmak için çeşitli zamanlarda devreye girdiler. Taşeronlar, terör örgütlerini kullandılar. Gezi olaylarını çıkardılar. Ardından 17-25 Aralık algı operasyonları ve en son 15 Temmuz FETÖ’nin taşeron olarak kullanıldığı darbe girişimi. Ama milletimiz canını Türkiye için ortaya koydu. Milletimiz Türkiye’ye, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktı. Bir millet diktatör için sokağa canını vermeye çıkmaz. Sen hangi diktatörden bahsediyorsun.”Dedi.

Milli gücüyle savunmasını yapan bir Türkiye var

Ülke gündemindeki konulardan da bahseden Milletvekili Tunç, son günlerde ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmak isteyen şer güçlerin olduğunu buna izin verilmeyeceğini belirtti. Milletvekili Tunç, “Terörle mücadeledeki kararlılık içte ve dışta devam edecek ve bu beladan milletimiz kurutulacaktır" diyerek, Askerimiz Ülkemizin güneyindeki Suriye topraklarında çetin bir mücadele veriyorlar. Suriye'de Irak'ın Kuzeyinde de teröristleri etkisiz hale getiriyoruz. Bunu Milli tankımızla, milli uçaklarımızla ve milli silahlarımızla yapıyoruz. Kimseye muhtaç değiliz. Türkiye, güneyindeki terör tehdidine karşı büyük bir operasyon başlattı. Fırat Kalkanı ile başlayan bu operasyon Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ile Afrin operasyonu ile devam etti. Türkiye burada milli gücüyle yerli silahlarıyla mücadele etti. Türkiye’nin geleceği için, çocuklarımızın geleceği için, istikbalimiz için burada şehitler verdik. Milletimiz onların yanında. Onların emanetine sonuna kadar sahip çıkacağız. Tüm şehitlerimizi rahmetle şükranla yad ediyorum, mekanları cennet olsun.” Dedi

Yatırım teşvikleri ile istihdamı artırıyoruz

Milletvekili Tunç, “Biz fabrikaları kapatmıyoruz, Türkiye’nin 81 vilayetinde organize sanayileri fabrikalarla dolduran bir iktidarız. Yeni yeni fabrikalar açan ve o fabrikalara yeni enerji imkânları sunan, organize sanayileri büyüten bir iktidarız. Bizden önce fabrikalar kapatıldı, Bartın’da Bartın Çimento’yu kim batırdı, kim ayağa kaldırdı? Bartın Çimento, AK Parti sayesinde batık durumundan kurtuldu ve üretimini, kapasitesini arttırdı. Özel sektörün yatırım yapmasının yolunu açmak devletin görevi ve biz bunu yapıyoruz. Bartın Organize Sanayi Bölgesi’nde 380 KW’lık trafo merkezi inşaatı bitmek üzere. Bartın şuanda 157 KW’lık enerjiden yararlanıyor ama bu konutlara bile yetmiyor. 380 KW’lık trafo merkeziyle hem sanayide hem konutlarda enerji sorunu kalmayacak. Organize Sanayi Bölgesi’nin büyüteceğiz, açacağımız 40 fabrika olacak, şuanda kamulaştırma çalışmaları devam ediyor. Kamulaştırma biter bitmez de hemen 2019 yılı öncesinde ikinci kısmı sanayicimizin hizmetine sunarak Bartın istihdamında, iş kapısında daha da ileriye gitmiş olacak ve gençlerimize daha iyi iş imkânları sağlamış olacağız. Ekonomimiz güçlendikçe sanayicimizi de çiftçilerimizi de desteklemeye devam edeceğiz.” Dedi.

400 yataklı devlet hastanesi inşaatı başlıyor

Milletvekili Tunç sağlık alanında Bartın’da önemli mesafeler alındığını belirterek, “Bartın 400 yataklı hastanenin inşaatı başlıyor. İhalesini yaptık. 200 milyon yaklaşık maliyeti olan ve 160 milyona ihalesi yapılan ileride eğitim araştırma hastanesi olabilecek nitelikte bir hastaneyi Bartın’a kazandırıyoruz. Bu büyük bir yatırım. Türkiye bir taraftan terörün önüne geçmek için yurt dışına operasyon düzenliyor, diğer taraftan Bartın’a hastane için 200 milyon gönderebiliyor. İşte AK Parti’nin Türkiye’yi getirdiği nokta. Amasra’da ilçe hastanemiz bitmek üzere. Ulus’ta önceki yıllarda tamamlamıştık. Bütün beldelerde aile sağlığı merkezlerimiz var. Beldelerimizin dışında Kızılelma, Kurtköy gibi aile sağlı merkezleri yapıldı. Bu sene TOKİ’de yapıyoruz. İhalesini yaptık. Aladağ’da aile yaşam merkezi yapıyoruz. Kemer Köprüye bir aile sağlığı merkezi inşa ediyoruz. Gerek birinci basamak gerekse hastaneler düzeyinde en iyi hizmeti alabilmesi için vatandaşlarımızın gereken gayreti gösteriyoruz.”dedi.

Bartın hakkettiği yatırımları almaya devam edecek

Bartın’ın her alanda gelişmesini sağlaması için gece gündüz çalıştıklarını söyleyen Milletvekili Tunç,  5 milyarlık kamu yatırımını hayata geçirdiklerini, 6 milyar lira tutarında kamu yatırımının da devam ettiğini söyledi. Milletvekili Tunç,  Bartın’ı Üniversite ile büyütmeye devam ettiklerini, barajlar, tüneller, fabrikalar, duble yollar, toplu konutlar, modern eğitim yuvaları, öğrenci yurtları, gençlik ve spor tesisleri, turizm yatırımları, tarım destekleri, DSİ yatırımları, modern kamu hizmet binaları, hastaneler, sağlık yatırımları ile Bartın her alanda geliştirdiklerini bu yatırımlara hız kesmeden devam ettiklerini söyledi.

 

Haberler sayfasına dön