SİYASET AKADEMİSİ | 2018-03-11

MİLLETVEKİLİ TUNÇ SİYASET AKADEMİSİ AÇILIŞINDA KONUŞTU

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ katılımıyla gerçekleşen 18. AK Parti Siyaset Akademisi açılışında konuştu.

Tunç, yatırımlar için Bozdağ’a teşekkür etti

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a Adalet Bakanlığı döneminde Bartın’a kazandırdığı hizmetlerden dolayı teşekkür eden AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “Adalet Bakanlığı döneminde Bartın’a önemli hizmetler kazandıran Sayın Bakanımız gerek Amasra Adalet Sarayımız gerekse şu an yapımı tamamlanmak üzere olan Bartın Adalet Sarayı’nın yapımı noktasında çok büyük destekleri oldu. Temel atma töreni için davet ettik. Ancak yoğun devlet işlerinden fırsat bulamamıştı. Bu hizmetler için kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

“Hizmet götürmek için çalışıyoruz”

AK Parti’nin sadece bir siyasi parti olarak tanımlanmayacağını belirtirken Siyaset Akademisinin önemine değinen Tunç, sözlerine devam ederek ise şu ifadeleri kullandı:

 “AK Partimiz 16 yıllık bir parti. Ancak 16yıllık bir parti olarak görmemek lazım. AK Parti sadece bir siyasi parti olarak tanımlanmaz. AK Parti bir davanın adıdır. Çok önemli kutlu bir yürüyüştür. AK Parti ülkemizi 16 yıl önceki halinden çok daha ileri bir noktaya taşıyan partinin adıdır. Uyguladığı insani ve vicdani dış politikayla da dünya mazlumlarının sesi olan bir liderin başında olduğu partidir. Bu nedenle AK Parti ile bu dava ile ne kadar gurur duysak azdır. Bu yürüyüşün mensupları olarak sizlerle birlikte bu kutlu yürüyüşü çok daha ileriye taşımanın gayreti içerisinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ülkemizin dört bir tarafına hizmet götürmek için çalışıyoruz.

“Daha aydınlık günler yakındır”

AK Parti milletimizin vicdanındaki sesidir. AK Parti gençliğe, kadına ve çocuklarımıza önem verir. Geleceğimizi garanti altına almak, ister bu nedenle de AK Parti’de siyaset yapanların iyi yetişmesi gerekir. AK Parti aynı zamanda bir okuldur. Tüm toplantılar aynı zamanda bir eğitim toplantısı gibi geçer. En güzel örneği de Siyaset akademisidir. Bu akademiye katılan katılımcılar burada elde ettikleri bilgi ve birikimle ak kadrolara destek verecekler. AK Parti’nin daha da güçlenmesini sağlamış olacaklar. Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde AK kadrolar bu ülkeyi hedeflerine ulaştırmak için gece gündüz çalışmaya devam etmektedir. İnşallah çok daha aydınlık günler yakındır. AK Parti’nin bu kutlu yürüyüşünü hazmedemeyenler 16 yıllık süreçte çeşitli yollarla sahneye çıktılar, tuzaklar kurmak isteler, darbelere giriştiler. 15 Temmuz’da milletimiz kahramanlık destanı yazdı. Önümüze koyulan tuzağı milletimiz bozdu. Ülkemiz inşallah aydınlık yarınlara emin adımlarla ilerleyecek. Bu yürüyüşte herkese teşekkür ediyoruz. Milletimize layık olmak için çalışmaya devam edeceğiz. Siyaset Akademimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Katılımcılara başarılar diliyorum.”

Kalaycı: “bu davanın neferi olmaktan onur duyuyorum”

“Bartın her zaman liderinin izinde yürüyecek ve yolunu ilk günkü heyecanla, aşkla takip edecektir.” diyen AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı da dava arkadaşlarına seslenerek “Açılışını yapmakta olduğumuz siyaset akademimizin ülkemize Bartın’ımıza hayırlı uğurlu olmasını dilerim. Rabbim bizlere nice Recep Tayyip Erdoğanlar yetiştirmeyi nasip etsin. Yüzyılın liderine yakışır, siyaset yapabilmek için yola çıkan bizleri, muvaffak eylesin. Siyaset Akademisi seçmenlerin partiye bağını kuvvetlendirmek siyasete yönelik toplumsal ilgiyi artırmak katılımcıların tarih, siyasal tarih, ekonomi, dış politika gibi alanlarda uzmanlarca bilgilendirildiği Türkiye genelinde teşkilatları aracılığıyla yaygınlaştırılan bir eğitim faaliyettir. Siyaset Akademisi’nin düşünsel anlamda temelinin atılması ve uygulamaya konulması Partimizin Kurucu Genel Başkanı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla olmuştur. 2008-2017 arası 60 bin kişi başvuruda bulunmuş 25 bin kişi sertifika almıştır. Bartın her zaman liderinin izinde yürüyecek ve yolunu ilk günkü heyecanla, aşkla takip edecektir. Bizim sevdamız var bizim aşkımız var bizim bu millete bu memlekete derinden muhabbetimiz var. Hayatını, vatanına, milletine, mazlum ve mağdurları adamış, yeryüzünde haksızlığa ve adaletsizliğe savaş açmış, senin için kefenini giymiş ülkesine çağ atlatmış bir liderin var. Ben bu davanın bir neferi olmaktan şeref duyuyorum, onur duyuyorum ve sen de bu davanın bir neferisin, onur duy, şeref duy.” dedi.

AR-GE Başkanı Can: “Siyasete yepyeni bir hüviyet veren bir partiyiz”

Siyaset eğitiminin çok önemli olduğunu belirten AK Parti İl Başkanlığı AR-GE Başkanı Evren Ayvaz Can ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“AK Parti milletin kalbinden doğan tertemiz niyeti, arzu istek ve iradesi ete kemiğe büründürüp hayata geçirme aracı olarak siyaset kurumuna yepyeni bir hüviyet veren bir partidir. Partimiz ilkeli bir siyaseti kendisine gaye olarak belirlemiş ve bu bilinç ile siyasetin çıtasını yukarılara doğru çıkartmak için her zaman üst düzey bir çaba sarf etmiştir. Bu anlayışla AK Parti sadece siyaset sahasında değil toplumun her alanında milletimizi aydınlatıcı eğitim faaliyetlerini başarıyla hayata geçirmiş ve kültürel zenginliğimizi yeniden hak ettiği değere taşımak için çaba sarf etmiştir. Başardığımız bu eğitim faaliyetleri akabinde AK Partinin temel gayesi, sadece iktidarı elde etmek ve kontrol etmek olmadı. Daha fazlasıyla siyasi alanı genişletmek ve demokrasi ile güçlendirme AK Parti’nin en temel gayesi oldu.

“AK Parti siyasi bir okul hüviyeti kazandı”

Eğitim alanında yaptığımız faaliyetlerle AK Parti siyasi bir okul hüviyeti kazanmıştır. Parti içi siyasi bilinçlendirme ve eğitime ayrılan mesai ile ülkemizin birçok siyasetçi kazanmasına vesile olmuştur. AK Parti ana kademeden gençlik kollarına kadar her birimiyle siyasi eğitimin mütemadiyen devam ettiği bir yapılanmaya sahip olmuştur. Siyaset hayatına gençlik kollarında başlayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, gençlerin ve kadınların bu hareketin merkezine gelmesine öncülük etmiştir. Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu oku, düşün ve uygula neticelendir vizyonundan ilham alan gençlerimiz ve kadınlarımız AK hareketin karar alma süreçlerinde söz sahibi olarak siyasetin asli unsurları haline gelmişlerdir. Teşkilatımızda yetişen siyasetçilerin partimiz içinde bu kadar güçlü olmasında sahada edinilen tecrübelerin yanında teorik temelli eğitim faaliyetlerinin de çok büyük bir payı vardır.”

Eğitim programı 117 katılımcı ile başlayacak

18. dönem Siyaset Akademisi’nin 117katılımcı ile eğitim faaliyetlerine başlayacağını aktarırken eğitim programının hazırlanmasında emeği bulunan herkese teşekkür eden Can, son olarak da “Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan Siyaset Akademisi 2007 yılı içinde projelendirilmiştir ve 2008 Ocak ayı itibarıyla faaliyete geçirilmiştir. Siyaset Akademisi, katılımcılarının siyaset bilimi, tarih, kültür, dış politika gibi alanlarda uzmanlar tarafından bilgilendirildiği teşkilat aracılığıyla yaygınlaştırılan bir eğitim faaliyetidir. Akademimiz partimizin en temel ilkesi olan toplumla birlikte siyaset yapma anlayışının en güzel özetlerinden bir tanesidir. 18. dönemi gerçekleştireceğimiz siyaset akademisi ülkemizde bir siyasi parti tarafından kesintisiz 17 dönemdir uygulanan ilk ve tek eğitim faaliyetidir. Bu eğitim faaliyeti ile esas olan şey milletimizin geleneğini göreneğini kültürünü irfanını edebiyatını yani bütün bir dünya görüşünü inşa eden bilgiyi eğitimin merkezine almaktadır. Bu bağlamda 18. dönem siyaset akademisi eğitim programı; dış politika, ekonomi, Türk siyasal hayatı ve sosyal medya kullanımı gibi konuları içermektedir. Bu dönem ilk defa müfredata toplumsal yapı ve aile kurumu, irfan dersleri ve infak kültürü gibi konular da akademimizin ders programında olacaktır. 1919’dan 2019’a milletin iradesinde aydınlık geleceğe sloganı ile gerçekleştireceğimiz 2018 yılı 18. dönem Siyaset Akademisi eğitim programımız 112 katılımcı ile eğitim faaliyetlerine başlayacaktır. Bu dönem 18. düzenlenecek olan bu programın bölgemizde uygulanmasında yürütülmesinde ve hazırlığında emeği geçen İl Başkanımız başta olmak üzere AR-GE Başkan Yardımcım Gülten Bacıoğlu’na ve bu program kapsamında yardımlarını esirgemeyen tüm birim başkanlarıma ve siz değerli katılımcılara teşekkür ediyorum.” dedi.

Haberler sayfasına dön