KOZCAĞIZ MUHTARLARI | 2018-02-13

MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ KOZCAĞIZ MUHTARLARI İLE BULUŞTU

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız Beldesine bağlı köy muhtarları ile toplantıda biraraya gelerek, muhtarlarla sohbet etti.

Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman’ın ev sahipliğinde gerçekleşen  toplantıya AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, AK Parti Kozcağız Belde Başkanı Mürşit Açıkgöz, Kozcağız Belediye Meclis Üyeleri ve muhtarlar katıldı.

 “Kozcağız  Beldelerimize Önemli Eserler Kazandırdık”

Milletvekili Tunç, Kozcağız’a AK Parti iktidarında çok büyük yatırımlar gerçekleştirdiklerini belirterek; “2014 yılında temellerini attığımız, Kışla Barajını bu yıl sonuna kadar tamamlıyoruz, Kozcağız Barajını da önümüzdeki yılın sonuna kadar tamamlayacağız böylece Kozcağız ve Bartın sel taşkınlarından korunmuş olacak, Kozcağız’ın arazileri de sulu tarıma kavuşacak” dedi. Kozcağız beldesinde hükümet belediye uyumu ile önemli altyapı ve üst yapı çalışmaları gerçekleştirdiklerini ve beldeyi daha yaşanılabilir hale getirdiklerini belirten Milletvekili Tunç, “Kozcağız terminali, İmam Hatip Ortaokulu. Ahmetler Ortaokulu, Yuva anaokulu gibi eğitim yatırımlarını Kozcağız’a kazandırdıklarını, şimdi de Kozcağız Endüstri Meslek Lisesini ve Kozcağız Anaokulu’nu yatırım programına aldıklarını söyledi. Kozcağız stadı, Kozcağız Entegre Sağlık Merkezi, Kozcağız-Perşembe yolunu tamamladıklarını, Kozcağız-Kumluca yolunun tamamlanmak üzere olduğunu belirten Tunç, Kozcağız-Bartın arasında yapımına başlanacak olan duble yolun da 110 milyon liraya ihale edildiğini, yakında inşaatına başlayacaklarını söyledi. Milletvekili  Tunç, Kozcağız’a doğalgaz gelmesi için de gerekli çalışmaları başlattıklarını söyledi.

KÖYDES çalışmaları

KÖYDES Projesi ile köylerimizin alt yapı, yol ve içme suyu problemlerini çözmek için önemli çalışmalar yaptıklarını belirten Milletvekili Tunç, KÖYDES projesi ve İl Özel İdaremizin bütçesi ile gerçekleştirilen yatırımlar sayesinde köylerimiz daha yaşanılabilir hale geldi dedi. Milletvekili Tunç, muhtarların çeşitli konulardaki taleplerini dinleyerek, çözüm için gerekenleri yapacaklarını ifade etti.

Kozcağız beldesinin ilçe olma talebinin de değerlendirildiği toplantıda, Milletvekili Yılmaz Tunç, ilgili makamlarla görüşüldüğünü, bütünşehir yasası ile ilgili henüz netleşmiş bir çalışma olmadığını, komisyon çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

 

Haberler sayfasına dön