AMASRA ANAOKULU ZİYARETİ | 2018-02-06

MİLLETVEKİLİ TUNÇ AMASRA ANAOKULUNU ZİYARET ETTİ

AK Parti Bartın Milletvekili, TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç, 2017-2018 eğitim öğretim yılında hizmet vermeye başlayan Amasra Anaokulu’nu eşi Fatma Tunç ile birlikte ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

AK Parti Amasra İlçe Başkanı Bekir Karabacak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar’ın da eşlik ettiği ziyarette Milletvekili Tunç, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın en iyi eğitimi alabilmeleri için eğitim yatırımlarına önem verdiklerini belirterek, Amasra ilçe merkezinde eğitim öğretime açılan Amasra Anaokulu ile birlikte,  Amasralı yavrularımızın bağımsız bir binada ve tam gün eğitim almaya başladıklarını söyledi.

Daha kaliteli eğitim için, Amasra İlçemizde önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini ifade eden Milletvekili Tunç, “ Kaleşah İlköğretim ve Ortaokulu’nu Kaleşah Mahallesinde, Amasra Çok Programlı Lisesi’ni Ahatlar’da yeni binalarında  eğitime açtık. Bunun yanında Amasra Çok Programlı Lisesi’nde Amasra köylerinden ve Amasra dışından da öğrencilerin öğrenim görebilmesi için 200 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdunu da 2016 yılı yatırım programına aldık. 7 milyon 550 bin lira ödenek öngörülen yurt için proje çalışmaları tamamlandı yakında ihaleye çıkacağız.” Dedi.

 

Haberler sayfasına dön