BÜYÜKÇEKMECE BARTINLILAR DERNEĞİ | 2018-01-29

MİLLETVEKİLİ TUNÇ BÜYÜKÇEKMECE BARTINLILAR DERNEĞİ’NDE HEMŞEHRİLERİYLE BULUŞTU

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç İstanbul Büyükçekmece’de faaliyet gösteren Büyükçekmece Bartınlılar Derneği’ni ziyaret etti.

Milletvekili Tunç’un Büyükçekmece Bartınlılar Derneği ziyaretinde, Büyükçekmece Bartınlılar Derneği Başkanı Ahmet Üstünyer, Bartın Dernekler Birliği Başkanı Av. Ahmet Yaşar Çelik, Esenyurt Bartınlılar Derneği Başkanı Ramazan Akın, Mimaroba Mahalle Muhtarı Cengiz Üstünyer, Ulus Belediye Başkanımız Hasan Hüseyin Uzun, AK Parti Kağıthane İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz ve Bartın Uluslular Derneği Başkanı Rıdvan Maden de hazır bulundu.

 Milletvekili Tunç, ülke gündemini ve Bartın’da devam eden yatırımlarının değerlendirildiği ziyarette yaptığı konuşmada,  Büyükçekmece Bartınlılar Derneğinin güzel faaliyetlere imza atarak, hemşehrilerimiz arasında birlik ve beraberliği sağladığını, kültürel etkinliklerle, Bartın kültürünü gelecek kuşaklara aktardıklarını söyledi.  Bartın’da yaşayan nüfus kadar da gurbette Bartınlının yaşadığını belirten Milletvekili Tunç, artık Bartın’ın son yıllardaki yatırımlar sayesinde göç veren bir il konumundan çıkarak, büyüme hamlesi yakaladığını söyledi. Bartın’ın Üniversitesiyle, kamu binalarıyla, okullarıyla, hastane ve sağlık merkezleriyle,  organize sanayi bölgeleriyle, turizm yatırımlarıyla, ulaşımdaki dev yatırımlarıyla, tünelleriyle, barajlarıyla, Köydes, beldes, sukap yatırımlarıyla büyük bir gelişme içerisinde olduğunu belirterek, devam eden kamu yatırımlarının tutarının 6 milyar lira olduğunu söyledi. Geçmişte memuruna işçisine maaş ödeyebilmek için İMF’den 1 milyar dolar borç alabilmek için el pençe divan duran bir ülkeden bu gün sadece Kozcağız’a 1 milyar lira yatırım yapan bir Türkiye var olduğunu söyledi.

Kozcağız Beldesi’nin ilçe olma taleplerinin değerlendirildiği ziyarette Milletvekili Tunç Kozcağız Beldemize İlçe’nin ötesinde yatırım yapıldığını belirterek, Bütünşehir yasasının meclise geldiğinde bugüne kadar herkesten çok ilçe olması için uğraştıkları Kozcağız Beldemiz için bundan sonrada mücadelemiz devam edecek dedi.

Büyükçekmece Bartınlılar Derneği başkanı Ahmet Üstünyer ve yönetimi Milletvekili Tunç’a ziyaretlerinden ve Bartın’da gerçekleşen yatırımlardan dolayı teşekkürlerini ilettiler.

Haberler sayfasına dön