BARFED, EĞİTİME DESTEK GECESİ | 2018-01-29

MİLLETVEKİLİ TUNÇ BARFED’İN DÜZENLEDİĞİ EĞİTİME DESTEK VE KAYNAŞMA GECESİNE KATILDI

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç, Bartın Dernekler Federasyonu (BARFED)’in düzenlediği “Eğitime Destek ve Kaynaşma” Gecesine” katıldı.

İstanbul Üsküdar Belediyesi Nikah Sarayı’nda düzenlenen programa Milletvekili Tunç’un yanı sıra Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Beyoğlu Kaymakamı Savaş Ünlü, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürü Fuat Dursun, Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Altaş, Barfed’e bağlı derneklerin başkan ve üyeleri katıldı.

Milletvekili Yılmaz Tunç gecede yaptığı konuşmada Tunç, programı organizasyonunda emeği geçen başta BARFED Başkanı Zeynel Özsoy ve yönetimine, tüm Bartın derneklerimizin başkan ve üyelerine, ev sahipliği yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e ve eğitime destek veren tüm katılımcılara teşekkür ederek, Bartın’a yaptıkları yatırımlardan bahsetti.

Hızlı bir gelişme ve kalkınma halindeyiz

Bartın’ın hükümetleri döneminde büyük yatırımlar aldığını bundan sonrada almaya devam edeceğini belirten Milletvekili Tunç 'Bartın 90 yıllarda hep göç veren bir ilimizdi. Ama artık Bartın göç alan iller arasında bulunuyor. 2007 yılının sonundan itibaren istatistiklere baktığımız zaman; Bartın'ın nüfusu azalan iller arasında değil, nüfusu artan iller arasında. 2008 yılında Üniversitemiz kuruldu. Şu anda 15 bin öğrencimiz eğitim görüyor. Üniversitemiz yeni yerleşkesinde büyümeye devam ediyor. Üniversitemizin şehrimiz ve bölgemizin lokomotifi durumunda. Üniversitemiz Ulusal ve uluslararası düzeyde tercih edilen saygın bir üniversite olmayı kendine hedef edinmiştir. Bartın  Üniversitesi´ne önümüzdeki üç yıl için bütçeden toplam 327 milyon ödenek ayrıldı. Üniversitemizin yeni kampüs alanı ile birlikte tam anlamıyla faaliyete geçerek bölgesinde örnek bir Üniversite olma yolunda. Bunun yanında Organize Sanayi Bölgesini genişletiyoruz. Yeni fabrikalarla beraber işçi sayında artış olacak. Bartın´da tamamladığımız 4 milyar lira tutarında kamu yatırımı var. 6 milyar lira tutarında da kamu yatırımı halen devam ediyor. Bartın yapılan yatırımlarla hızlı bir gelişme ve kalkınma sürecinde."dedi.

Ülke gündemindeki konulardan da bahseden Milletvekili Tunç, son günlerde ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmak isteyen şer güçlerin olduğunu buna izin verilmeyeceğini belirtti. Milletvekili Tunç, “Terörle mücadeledeki kararlılık içte ve dışta devam edecek ve bu beladan milletimiz kurutulacaktır" diyerek, “Türk Silahlı Kuvvetlerimize Allah kolaylık versin, Ülkemizin güneyindeki Suriye topraklarında çetin bir mücadele veriyorlar. Milletimiz onların yanında. Tüm şehitlerimizi rahmetle şükranla yad ediyorum, mekanları cennet olsun.” Dedi.

Eğitime destek amaçlı düzenlenen gecede protokol konuşmalarının ardından burs vermek isteyen katılımcılar söz alarak eğitime desteklerini açıkladılar.

 

Haberler sayfasına dön