AMASRA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ | 2018-01-19

MİLLETVEKİLİ TUNÇ’A AMASRA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNDEN ZİYARET

Amasra İlçe Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar, AK Parti Bartın Milletvekili, TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç´u TBMM´deki makamında ziyaret ederek, Amasra´da gerçekleştirilen eğitim yatırımları hakkında görüştüler

Amasra İlçesindeki eğitim yatırımlarının değerlendirildiği ziyarette açıklama yapan Milletvekili Tunç, “Ülkemizde son 16 yılda en büyük yatırımı eğitime ayırdık ”dedi. Milletvekili Tunç, daha kaliteli eğitim için Amasra İlçemizde önemli yatırımlar gerçekleştirdik diyerek; “Amasra’da Kaleşah ilköğretim ve ortaokulu’nu, Amasra Çok Programlı Lisesi yeni bina inşaatını Ahatlar’da tamamlayarak eğitime açtık. Amasralı çocuklarımızın bağımsız bir binada ve tam gün eğitim alacakları anaokulunu Amasra ilçe merkezinde geçen yıl hizmete açtık. Bunun yanında Amasra Çok Programlı Lisesi’nde Amasra köylerinden ve Amasra dışından da öğrencilerin öğrenim görebilmesi için 200 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdunu da 2016 yılı yatırım programına aldık. 7 milyon 550 bin lira ödenek öngörülen yurt için proje çalışmaları tamamlandı yakında ihaleye çıkacağız.” Dedi.

Amasra İlçe Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar da, Amasra´da gerçekleştirilen eğitim yatırımları için Milletvekili Tunç´a teşekkür etti. AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç´ta Oğuzhan Acar´ın ziyaretinden dolayı memnuniyeti belirterek ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

 

Haberler sayfasına dön