ABDİPAŞA İHO İHALESİ 4 OCAK'TA | 2017-12-11

MİLLETVEKİLİ TUNÇ’TAN ABDİPAŞA BELDESİNE BİR MÜJDE DAHA…

“ABDİPAŞA İMAM HATİP ORTAOKULU YAPIM İHALESİ

4 OCAK’TA GERÇEKLEŞTİRİLECEK”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Abdipaşa beldesinde inşa edilecek olan Abdipaşa İmam Hatip Ortaokulu’nun yapım ihalesinin 4 Ocak 2018 tarihinde Bartın İl Özel İdaresince gerçekleştirileceğini açıkladı.

Milletvekili Tunç, Bartın İli Ulus İlçesi Abdipaşa İmam Hatip Ortaokulu’nun yer tahsisi ve proje çalışmalarının tamamlandığını belirterek, 4 Ocak 2018 tarihinde Bartın İl Özel İdaresince gerçekleştirilecek olan yapım ihalesinin ardından inşaatına başlanacağını söyledi. 2200 metrekare kapalı alana sahip olacak olan okulun ihale sürecinin kesinleşmesinin ardından 7 ayda tamamlanacağını belirten Milletvekili Tunç, böylece Bartın’ın tüm beldelerinde İmam Hatip Ortaokulu ihtiyacının giderilmiş olacağını söyledi.

Milletvekili Tunç, Bartın’a hükümetleri dönemlerinde 37 yeni okul kazandırdıklarını,  Bartın'da her alanda büyük yatırımlara imza attıklarını belirterek, gerek yeni Üniversite Kampüsünde devam eden fakülte inşaatları, gerekse yapımını süratle tamamladıkları ilkokul, ortaokul ve lise binaları ile Bartın'ı bir eğitim şehri yaptıklarını söyledi.

Haberler sayfasına dön