Bu Bayramıda Hemşehrilerimizle Geçirdik | 2017-09-05

MİLLETVEKİLİ TUNÇ BAYRAMDA HİÇ DURMADI, HER NOKTADA BARTINLILARLA BAYRAMLAŞTI

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, her bayram olduğu gibi bu bayramda da Bartın’ın il merkezi, ilçe, belde ve köylerinde yoğun bayram ziyaretlerinde bulunarak, hemşehrileri ile bayramlaştı.

Kurban Bayramı ziyaretlerine Arefe gününden itibaren başlayan Milletvekili Tunç, Bartın şehir merkezindeki esnafları ziyaret ederek, esnafın ve alışveriş yapan vatandaşların bayramını kutladı. Bartın şehir mezarlığında Kur’an tilaveti programına da katılan Milletvekili Tunç, Bartın Valisi Nusret Dirim, İl Başkanı Hüseyin Manav ve il protokolü ile birlikte, Bartın Şehitliğini ziyaret ederek, şehitler için dua ettiler. Bartın huzurevindeki yaşlıları da ziyaret eden Milletvekili Tunç ve beraberindeki heyet, huzurevindeki yaşlılarla bayramlaştılar. 

Bayramın birinci gününde de Bayram namazını doğduğu köyde kılan Milletvekili Tunç, akraba ve komşuları ile bayramlaştıktan sonra, Bartın Valiliğinin bayramlaşma programına katıldı. Bartın protokolü ile birlikte, Bartın Garnizon Komutanlığında ve Bartın  İl Jandarmada görev yapan askerler ile İl Emniyet Müdürlüğünde görev yapan polislerin bayramını kutlayan Milletvekili Tunç, AK Parti Bartın  İl Başkanlığında gerçekleştirilen bayramlaşma programında teşkilat mensupları ile bayramlaştı. İl Merkezindeki programların ardından Ulus ilçesine geçen Milletvekili Tunç, Ulus’ta da AK Parti ilçe binasında Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun’un da katılımı ile teşkilat mensupları ile bayramlaştı. Ulus İlçe Merkezinde esnaf ziyaretleri yaparak, esnafların ve vatandaşların bayramını kutladı.

Bayramın ikinci gününde de Bayram ziyaretlerine Kurucaşile ilçesinde devam eden Milletvekili Tunç, İl Başkanı Hüseyin Manav, Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın ve teşkilat mensupları ile birlikte Kurucaşile’de geleneksel konat yemeğine katılarak, Kurucaşilelilerle bayramlaştı. Kurucaşile ilçe merkezinin ardından, Uğurlu, Meydan, Karaman, Kanatlı köylerini de ziyaret eden Milletvekili Tunç, buralarda da vatandaşların bayramını kutladı. Kurucaşile ve köylerinin ardından Amasra ilçesine geçen Milletvekili Tunç, burada da Amasra Belediye Başkanı Emin Timur ve teşkilat mensupları ile bayramlaştı. Amasra Avara Kalaycı köyünü ziyaret eden Tunç, burada da esnafın ve vatandaşların bayramını tebrik etti. Milletvekili Tunç Amasra ilçesindeki bayramlaşma programlarının ardından beraberindeki teşkilat mensupları ile birlikte, Arıt’a giderek, Arıt Nuhlar mahallesinde bayram sofrasına konuk oldu. Arıt’tan Aydınlar köyüne geçen Milletvekili Tunç, burada da Aydınlar köyündeki esnafların bayramını kutladı, kıraathanede vatandaşlarla sohbet etti.

Bayramın üçüncü gününde ziyaretlerine Kumluca Zafer köyünde başlayan Milletvekili Tunç, Zafer köyündeki bayramlaşmanın ardından, Çubuklu köyündeki bayrama katıldı. Çubuklu köyünde 15 Temmuz Şehidi Mustafa Yaman’ın ailesini de ziyaret eden Milletvekili Tunç, şehit ailesi ile bayramlaştıktan sonra Şehit Mustafa Yaman’ın kabrini ziyaret ederek dua etti. Çubuklu köyünün ardından Kumluca belde merkezine geçen Milletvekili Tunç, Yukarı Kumluca mahallesinde Kumluca belediye Başkanı İsmail Can ile birlikte bayram sofrasına konuk oldu, Kumlucalılarla bayramlaştı. Kumluca beldesindeki bayram ziyaretlerinin ardından Hasankadı’ya geçen Milletvekili Tunç, Eskiemirler köyünü ziyaret ederek köylülerin bayramını kutladı, Eyüpoğlu köyünde şehit Ayhan Erdoğan’ın kabrini ziyaret ederek dua eden Milletvekili Tunç,  Hasankadı beldesinin mahallelerinde Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan ile birlikte bayram sofralarına konuk oldu, Hasankadılılarla bayramlaştı.

Hasankadı Beldesinin ardından Kozcağız beldesine geçen Milletvekili Tunç, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman ile birlikte, Kozcağızlıların bayramını tebrikte etti. Kozcağız’daki bayram ziyaretlerini tamamlayan Milletvekili Tunç, Geriş köyüne geçerek, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ile birlikte geleneksel karakucak güreşlerini izledi. Güreşçileri tebrik etti, Geriş köyü halkının bayramını kutladı.

Bayramın dördüncü gününde de Abdipaşa beldesinde bayram ziyaretleri gerçekleştiren Milletvekili Tunç, Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez ile birlikte, Abdipaşalılarla bayramlaştı, bayram sofralarına konuk oldu. Milletvekili Tunç, Bartın Merkez Topluca, Karamazak ve Kızılelma köylerine de ziyaretler gerçekleştirerek, hemşehrilerinin bayramını kutladı. Gerişkatırcı köyünde düzenlenen geleneksel karakucak güreşlerini de izleyen Milletvekili Tunç, burada da vatandaşların bayramını tebrik etti.

Bu bayramda da Bartın’ın her noktasını adım adım gezerek, hemşehrileri ile bayram geçiren Milletvekili Tunç, ziyaret ettiği her yerde Bartınlıların sıcak ve yakın ilgili ile karşılaştı.    

 

Haberler sayfasına dön