DOĞALGAZ DAĞITIM ŞİRKETİNE ZİYARET | 2017-08-21

MİLLETVEKİLİ TUNÇ BARTIN’DA DOĞALGAZ DAĞITIM ŞİRKETİ AKMERCAN ÇALIŞANLARINI ZİYARET ETTİ

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Doğalgaz dağıtım şirketi AKMERCAN çalışanlarını ziyaret ederek, çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Milletvekili Tunç, ziyaret sonrasında basına yaptığı açıklamada, AK Parti iktidarında ülkemizin hemen hemen tüm şehirlerine doğalgaz getirdiklerini belirten Milletvekili Tunç, Bartın’da da Enerji Bakanlığı BOTAŞ şirketi 2009 yılında doğalgaz boru hattının yapımının tamamladığını, 2010 yılında Bartın Organize Sanayi bölgesine doğalgazı verdiklerini, daha sonra da EPDK tarafından Ankara’da 21 ekim 2011 tarihinde ihalesi yapılan doğalgaz şehir içi dağıtımı inşaat çalışmalarına dönemin Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın katılımı ile 29 Ağustos 2012 yılında altın kaynak töreni ile başladıklarını, o günden buyana Bartın şehir merkezinde mahallelerde doğalgaz şebeke hattı çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Milletvekili Tunç, doğalgaz ihalesini alan firmanın 20 bini aşkın aboneye doğalgaz ulaştıracağını bu yıl sonuna kadar şehir merkezindeki imarlı alanların tamamında tüm mahallelerde çalışmaların tamamlanacağını söyledi. 

Milletvekili Tunç, doğalgaz sayesinde Bartın’da hava kirliliğinin önüne geçtiklerini belirterek, “Bartın artık daha temiz bir havaya kavuşuyor. Özellikle kış mevsimlerinde yoğun hava kirliliğinin olduğu Bartın’da doğalgaz sayesinde insanlarımız rahat edecek, evlerinde daha temiz ve daha ucuz yakıta kavuşarak, yaşam kalitesi artmış olacak” dedi. 

Haberler sayfasına dön