Karaçay Mahallesi Dereleri Islah Çalışmalarını İnceledik | 2017-08-21

MİLLETVEKİLİ TUNÇ, KARAÇAY MAHALLESİ UZUNÖZ DERELERİ ISLAH ÇALIŞMASINI İNCELEDİ

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Merkez Karaçay Mahallesi Uzunöz deresinin ıslah çalışmalarını yerinde inceledi. Tunç, beraberinde AK Parti İl Başkan Yardımcısı Cihat Bilgin, Karaçay Mahalle Muhtarı İsmail Özsoy ile birlikte dere ıslah çalışmalarında incelemelerde bulunduktan sonra mahalle halkı ile çay sohbeti gerçekleştirdi. Karaçay Mahallesi sakinleri, dere ıslah çalışmaları nedeniyle Milletvekili Tunç’a teşekkür ettiler.

Milletvekili Tunç, Bartın Merkez Karaçay Mahallesi Uzunöz deresinin ani sel baskınlarında taşarak mahalle halkına zarar verdiğini bu nedenle ıslah çalışmalarını programa alıp inşaatını tamamladıklarını şimdi de Karaçay deresinin ıslah çalışmalarına başlanacağını söyledi. Milletvekili Tunç, son dört yılda Bartın’da 35 adet derenin ıslah çalışmalarını tamamladıklarını, 20 adet dere ve çayın da ıslah çalışmalarının devam ettiğini belirterek, son olarak Orman ve Su işleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’nun katılımı ile 106 milyon lira tutarında yeni yatırımın temeli attıklarını söyledi. Milletvekili Tunç, Bartın için çok önemli olan Kirazlıköprü ve Kışla Barajlarının bu yıl sonuna kadar tamamlanacağını, Kozcağız Barajının da önümüzdeki yıl sonuna kadar bitirileceğini söyledi.

Tunç, Karaçay Uzunöz dere ıslah çalışmalarında incelemelerde bulunduktan sonra mahalle halkı ile çay sohbeti gerçekleştirdi. Karaçay Mahallesi sakinleri, dere ıslah çalışmaları nedeniyle Milletvekili Tunç’a teşekkür ettiler.

 

Haberler sayfasına dön