KOZCAĞIZ BİSİKLET DAĞITIM TÖRENİ | 2017-08-20

MİLLETVEKİLİ TUNÇ, KOZCAĞIZ’DA BİSİKLET DAĞITIM TÖRENİNE KATILDI

Sağlık Bakanlığı ve Kozcağız Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlemiş olduğu bisiklet dağıtım töreni Bartın Valisi Nusret Dirim, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, İl Jandarma Komutanı Yavuz selim Kapancı, İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, AK Parti Kozcağız Belde Başkanı Mürşit Açıkgöz, Belediye Meclis üyeleri ve bisiklet alacak olan öğrenciler ve aileleri katıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından  çocuk ve gençlere fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılarak sağlıklarının korunması, gelecekte sağlık sistemimiz üzerinde oluşabilecek potansiyel yükün azaltılması için toplumda bisiklet kullanımının teşvik edilmesi amacıyla Kozcağız beldesinde orta ve lise çağında dereceye giren öğrencilere yaklaşık 166 adet bisikletin dağıtımı yapıldı.

Bisiklet dağıtım töreninde konuşan Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, Kozcağızda gerçekleştirmiş olduğumuz Ana Cadde çevre düzenlemeleri projesi kapsamında yapmış olduğumuz bisiklet yolu için Sağlık Bakanlığına müracaat ettik. 1 metre bisiklet yolu yapan belediyelere 1 bisiklet hediye eden sağlık bakanlığımız bizlerin müracaatını kabul ederek, bisikletleri Belediyemize teslim etti. Bunun sonucunda bizlerde Belediye olarak orta ve lise çağında dereceye giren öğrencilerimize yaklaşık 166 adet bisiklet hediye ettik. Bisikletleriniz hayırlı olsun Allah kaza bela göstermesin. Protokol konuşmalarından sonra öğrencilere Bartın Valisi Nusret Dirim, Milletvekili Yılmaz Tunç, Belediye başkanı Mustafa Karaman ve protokol üyeleri tarafından dereceye giren öğrencilere bisikletlerini takdim ettiler.

 

 

Haberler sayfasına dön