ULUS İLÇESİ 73.KURULUŞ ETKİNLİKLERİ | 2017-08-20

MİLLETVEKİLİ TUNÇ ULUS İLÇESİNİN 73.KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİĞİNDE KONUŞTU:

“ULUS İLÇEMİZİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİREN YATIRIMLARA İMZA ATTIK”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Ulus İlçesinin 73.Kuruluş yıldönümü etkinliklerine katılarak, burada yaptığı konuşmada, “Bartın il merkezi ve tüm ilçe, belde ve köyleri ile birlikte Ulus ilçe merkezinin de çehresini değiştiren önemli yatırımlara imza attık” dedi.

Ulus’un 73 yıl önce ilçe olduğunu belirten Milletvekili Tunç, “Batı Karadeniz’in en köklü ilçelerinden biri olan Ulus ilçesinin öncelikle alt yapı çalışmalarını tamamladık, ardından üst yapı ve çevre düzenlemeleri ile şehir merkezini daha yaşanılabilir hale getirdik, Ulus ilçe hastanesini, Ulus ilçe stadyumunu, Ulus anaokulunu, Ulus İmam Hatip Ortaokulu’nu, Ulus Meslek Yüksekokulu’nu ilçemize kazandırdık, Ulus otelinin restorasyonu için gerekli ödenekleri aktardık, ihalesi yapıldı, Ulus otelini turizme kazandıracağız, Ulus çevre yolu ve köprülerini önceki yıllarda tamamlamıştık, Ulus Çayının ıslahını başlattık, 15 milyon lira ödenekle gerçekleştirdiğimiz bu çalışmanın sonunda Ulus ilçesi çok daha güzel olacak, Ulus’a 320 adet TOKİ konutu kazandırıyoruz, ihalesi 21 eylül tarihinde gerçekleştirilecek. Ulus’un Kumluca ve Abdipaşa beldeleri ile köylerine de büyük hizmetler yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Ulus Belediye Başkanımız Hasan Hüseyin Uzun ile hükümet belediye uyumunun en güzel örneği icraatlara yansıyor, desteğinize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Ulus Kaymakamı Recep HASAR ve Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun’un konuşmalarının ardından  Ulus Belediyesi Spor Merkezi sporcularının gösterileri ve sonrasında da Grup Metecan ile İlkim AYDIN konseri ile sona erdi.

Haberler sayfasına dön